Volg hier Gent-Wevelgem 2018
In België volgen de klassiekers elkaar nu rap op, vandaag is het de beurt aan Gent-Wevelgem. Met een flink aantal hellingen en onverharde wegen belooft het een zware koers te worden, wie volgt Greg Van Avermaet op?
Vanuit Deinze, dat ten zuidwesten van Gent ligt, moeten de renners 251 kilometer overbruggen. De eerste 135 kilometer daarvan zullen geen problemen veroorzaken. Vaak is het poldergebied De Moeren na negentig kilometer het eerste punt waar de alarmbellen afgaan, maar de wind steekt daarvoor vooralsnog niet hard genoeg op. Na de ravitaillering zien de renners de eerste heuvels opdoemen. In volgorde zullen de Catsberg, de Kokereelberg, de Mont Vert, tweemaal de Zwarteberg en Le Ravensberg voor de wielen liggen.
In de laatste honderd kilometer staat het peloton het befaamde drieluik met de Baneberg, Kemmelberg (vanaf de steilere kasseienkant) en de Monteberg te wachten. Hierna volgen drie Plugstreets, goed voor vijf kilometer onverhard wegdek. Als laatste krijgen de renners de Baneberg en de Kemmelberg nog een keer voorgeschoteld. Na de top van de Kemmelberg hebben de renners nog 32 veelal vlakke kilometers te gaan.
Om 11:25 worden de renners in gang geschoten voor de geneutraliseerde start. De finish wordt tussen 17:25 en 18:01 verwacht. Sporza en Eurosport zenden vandaag de koers uit. Eurosport begint om 14:30 uur op het hoofdkanaal met de uitzending, na de finish van de Ronde van Catalonië. Sporza is er één kwartier later bij, zij zenden vanaf 13:30 eerst Gent-Wevelgem voor de dames uit. Bespreek het wedstrijdverloop hier op WielerFlits.
Voorbeschouwing: Gent-Wevelgem 2018 (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)
Technische gids
Liveticker (Sporza)
Inderdaad. Ik erger me soms dood aan de obsessie die sommige leden hebben met Lotto-Jumbo.
Hoge bomen vangen veel wind maar iedere ploeg hier mag ter discussie gesteld worden natuurlijk, dat Dylan de heuvels moeilijk gaat verteren is geen laster maar kwestie van inzicht, hij kent de Kemmel nog vanuit zijn juniorentijd, best bizar.
Als we niet meer onze meningen mogen uiten zonder dat je direct een basher, troll of zwartegele bril genoemd wordt, vervalt de lol van de site een beetje. Dan is het simpelweg elkaar vertellen wat we op tv zien.
Edit: Ik heb mezelf ook wel eens negatief uitgelaten over schipperaar of anderen. Maar bij nader inzien maakt dat de topics ook wel interessant.
.. en Kristoff
Peleton sukkelt voort en dat Schippie ook kan tijdrijden drinkt nog niet door.