Volg hier de vierde etappe van het Critérium du Dauphiné 2018
De vierde rit markeert het begin van een zwaar slot van het Critérium du Dauphiné. Vanaf vandaag is het klimmen geblazen. De aankomststreep is getrokken op Lans-en-Vercors, na een klim van tweede categorie. Weet de concurrentie het verbluffend sterke Sky hier te ontregelen? Bespreek het verloop van de eerste bergrit hier op WielerFlits!
De openingsfasie is nog vlak, maar in het tweede gedeelte kunnen de klimmers zich uitleven. Met de Col du Mont Noir wordt de eerste col van de buitencategorie gerond. De beklimming is 17,5 kilometer lang en kent een gemiddeld stijgingspercentage van 6,9%.
De rit wordt afgesloten met een 4,8 kilometer lange slotklim naar Lans-en-Vercors. Blijft Michal Kwiatkowski in de gele leiderstrui, of krijgen we een broedermoord met wellicht Gianni Moscon of Geraint Thomas als nieuwe patron?

Het officiële startschot klinkt om 11:50, terwijl de finish wordt verwacht tussen 16:14 en 16:43. Sporza en Eurosport 2 zijn er live bij vanaf 15:15. De rit is eveneens te volgen via de Eurosport Player.
Links
Voorbeschouwing (WielerFlits)
Deelnemerslijst
Website organisatie
Liveticker (organisatie)
Maar dat gaan we waarschijnlijk niet zien vanwege de snelheid die ze momenteel al ontwikkelen.
Ik dacht dat het huidige wielrennen minder snel aan het worden was, maar daar merk ik weinig van. De Iban Mayo en Pantani achtig tijden op beklimmingen halen we niet meer, maar het gemiddelde tempo is vaak ziedend. Zie de giro.
Voor vandaag schrijf ik Soler op.
Dario Cataldo (Astana), Lukas Pöstleberger (Bora-Hansgrohe), Jens Keukeleire (Lotto-Soudal), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Odd Christian Eiking (Wanty-Groupe Gobert), Arnaud Courteille (Vital Concept), Simon Clarke (Education First), Bryan Coquard (Vital Concept)
Aangezien het al een slopende etappe geweest is, en de concurrenten van sky misschien liever nog even de kat uit de boom wil kijken (tot na deze eerste bergrit om de waardeverhoudingen beter te kunnen inschatten), zou het zomaar kunnen dat ze voldoende ruimte krijgen ..
25, 20, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4 en 2 ?
ARTICLE 8. Mountains classification
A mountains classification is established by adding together the points obtained on all of the climbs or passes in each of the six mass-start stages, in accordance with article 2.6.017 of the UCI regulations.
The following points are awarded on each climb or pass:
- hors catégorie climbs: 15 – 12 – 10 – 8 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 points to the first 10 riders.
- category 1 climbs: 10 – 8 – 6 – 4 – 2 – 1 points to the first 6 riders; and
- category 2 climbs: 5 – 3 – 2 – 1 points to the first 4 riders; and
- category 3 climbs: 2 – 1 points to the first 2 riders; and
- category 4 climbs: 1 point to the first rider.
A general classification is established by adding together the points awarded on all the passes or climbs.
Ze hebben net de helft van de HC klim gehad.
Deze nacht ziek geworden. Deze ochtend was het nog steeds niet beter...