Volg hier de slotrit van het Critérium du Dauphiné 2018
Geraint Thomas staat stevig aan de leiding van het algemeen klassement in het Critérium du Dauphiné. Vandaag is de laatste kans voor zijn tegenstanders hem onder druk te zetten. De rittenkoers wordt afgesloten met een relatief korte etappe met wederom de nodige beklimmingen.
Vanuit Moûtiers (niet ver van de Valmorel, de aankomstplaats van de vijfde rit) volgt er na een licht stijgende aanloopfase door het dal de beklimming van de Cormet de Roselend (19 km á 6%). Na een afdaling volgt een colletje van derde categorie als tussendoortje, alvorens met de Col des Saisies (eerste categorie) een volgende beproeving op het menu staat. De Côte des Amerands volgt als opwarmer voor de slotklim richting Saint-Gervais. Romain Bardet bewaart goede herinneringen aan deze beklimming. In de Tour van 2016 legde hij er met een zege de basis voor zijn latere podiumplek.

De wedstrijd wordt om 11:00 in gang geschoten. Ook de finish staat relatief vroeg op de agenda. De eerste renners passeert naar verwachting tussen 14:42 en 15:11 de eindstreep. Sporza is er bij vanaf 13:30 bij, Eurosport start de uitzending om 13:36 op het tweede kanaal. De koers is tevens te volgen via de Eurosport Player.
Links
Voorbeschouwing (WielerFlits)
Deelnemerslijst
Website organisatie
Liveticker (organisatie)
Martin en Alaphilippe staan nu 8 puntjes achter Impey en Ackermann. Impey heeft volgens mij het groen, omdat hij 20 minuten voorsprong in het AK heeft op Ackermann en punten en ritoverwinningen gelijk zijn.
Thomas staat weer 3 puntjes achter Martin.
Dit kwam mij beter uit.[/quote]
En toch zoek ik dan steeds weer naar een duimpje of een plusje... ;)
Bourg st Maurice is trouwens een prima plaats om in de zomer wat leuke cols te beklimmen, enige nadeel als zo vaak in de Alpen dat als je een "rondje" wil rijden dat een lange tocht zal worden.
Wel goede mannen voor maar geen mannen die je zo maar 4-6 minuten geeft dan komt het CG in gevaar. Dat laat Sky niet gebeuren.
Hop met de beentjes zegt David