Volg hier de slotetappe van de Ronde van het Baskenland 2018
zaterdag 7 april 2018 om 14:15 Volg in Google

Volg hier de slotetappe van de Ronde van het Baskenland 2018

Na het spektakel van de voorbije dagen, eindigt de 58e editie van de Ronde van het Baskenland vandaag met de koninginnenrit naar het heiligdom van Arrate. Onderweg staan er maar liefst acht beklimmingen op het menu. Zet de fiere leider Primož Roglič vandaag de kroon op het werk? Of weet een van zijn ‘concurrenten’ hem nog van de troon te stoten?

In de beginfase van de slechts 122 kilometer lange etappe volgen de Trabakua (3,2 km aan 5.2%), Gontzagaraigana (3,6 km aan 5.5%), Bizkaiko Begiratokia (4,7 km aan 4.8%) en de Muniketa Gane (4 km aan 6.4%) elkaar in rap tempo op. Na een vlakke tussenstrook van een twintigtal kilometer, luidt de Eigeta (4 km aan 6.8%) het tweede deel van de etappe in.

Al begint de echte finale pas met de 4,7 kilometer lange Izua, die opdoemt met nog 37 kilometer te gaan. Met een gemiddelde van 8.8% is het een van de zwaarste beklimmingen in deze Itzulia. Na een afdaling volgt de tweede van drie finale-klimmen: de Urkaregi (5,9 km aan 4%). Na een laatste afzink en stijgende aanloopfase, mogen de klimmers zich nog een vijftiental minuten uitleven naar Arrate.

Vanuit Matsaria Kalea gaat het slechts 3,1 kilometer bergop, maar wel aan een hallucinant gemiddelde van 12.7%! Na de top volgen nog twee vlakke kilometers naar Arrate, waarvan de laatste honderden meters bergaf gaan. Wie treedt in de voetsporen van Alberto Contador (2009), Nairo Quintana (2013), landgenoot Wout Poels (2014), Joaquim ‘Purito’ Rodríguez (2015) en recordhouder Samuel Sánchez (2010, 2011 en 2012)?

Het startschot klinkt om 14:26, terwijl de aankomst wordt verwacht tussen 17:21 en 17:39. Eurosport 1 begint omstreeks 15:45 met de live-uitzending. Bespreek hier op WielerFlits het verloop van de koers.

Links:
Voorbeschouwing (WielerFlits)

Website organisatie
Parcours
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)

Liveticker (Officiële website)
Liveticker (Twitter organisatie)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
151 Reacties
1 5 6 7
07-04-2018 17:48
Wat een zenuwenlijder zeg, die mollemarijden. Word je je eigen gekrijs niet een keer zat?
1 5 6 7

Om te reageren moet je ingelogd zijn.