Volg hier de slotetappe in de Baloise Belgium Tour 2016
zondag 29 mei 2016 om 11:05 Volg in Google

Volg hier de slotetappe in de Baloise Belgium Tour 2016

Na de ingrijpende dag van gisteren trekt het peloton in de Baloise Belgium Tour zich nog één keer op gang voor de slotrit. Deze etappe is 174 kilometer lang en voert het overgebleven peloton door Vlaanderen: van Tremelo naar Tongeren, waar hoogstwaarschijnlijk weer gesprint gaat worden. Leider Dries Devenyns moet wel oppassen in de Gouden Kilometer op 25 kilometer van de eindstreep, Reto Hollenstein (op 4 seconden) en Stijn Vandenbergh (op 7 seconden) staan namelijk binnen overbrugbare achterstand. Wie wordt de eindwinnaar? Volg het hier op WielerFlits.

De etappe in de Ronde van België start om 11.20 uur en eindigt rond de klok van 15.30 uur. Sporza start om 14.00 uur met de live-uitzending.

1500

Links
Voorbeschouwing (WielerFlits)

Website organisatie
Deelnemerslijst
Parcours

Liveticker (Sporza)
Liveticker (organisatie)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
13 Reacties
29-05-2016 11:11
Grapppig die ticker op Sporza. Updates en Tweets van Wout van Aert, Tom Meeuwsen, Sven Nys en Niels Albert. Ik moet echt scrollen om niet veldrijders tegen te komen.
29-05-2016 11:55
Lotto-Soudal start vandaag niet meer. Ook veel individuen die niet meer van start gaan. Buiten de organisatie die het startblad erbij kunnen nemen heeft volgens mij niemand een zicht op wie er nu wel en niet gestart is. Ik vind het op zich goed dat ze vandaag toch gaan koersen, al zijn de beslissingen van de niet-starters ook volledig te begrijpen.
29-05-2016 12:35
Ik vind eigenlijk dat de renners niet op zouden moeten stappen. Er lijkt in Belgische koersen sprake van een structureel motards probleem. Steeds opnieuw worden maatregelen beloofd, steeds verandert er niets. Ook de reactie van Meneer de Koersdirecteur gisteren. Voordat de toedracht goed onderzocht is roept hij dat er geen sprake was van roekeloosheid.
Mijn voorstel zou zijn om dit af te handelen als een normaal arbeidsongeval. De arbeidsinspectie legt dan het werk stil totdat er een onafhankelijk onderzoek is uitgevoerd en op basis daarvan maatregelen zijn genomen.
Dus: tot dat moment geen koers in Belgie. Ik denk dat als de overheid dat standpunt zou innemen, het binnen een week voor elkaar is.
29-05-2016 12:38
België is nu eenmaal een 'failed state'. Ook in de koers.
29-05-2016 12:59
Sporza: 'risico voor Stig nog niet geweken'. Status quo volgens de ploeg.
29-05-2016 13:32
ad redactie: verkeerde foto boven dit artikel.
29-05-2016 13:47
Los van het feit dat men de bron van het probleem (motoren) niet uit de weg mag gaan, vraag ik me af of ze ook eens niet moeten onderzoek of de huidige helmen nog wel voldoende bescherming bieden. Als je de zware valpartijen bekijkt zijn het steeds hoofdwonden die renners in (levens)gevaar brengen. Denk maar aan Boeckmans, Malori, Demoitié, Broeckx... Ik maak me gwn de bedenking dat fietshelmen in mijn beleving volstaan als je valt tegen normale snelheden, dit zijn echter profs en een peloton haalt op het vlakke al vaak erg hoge snelheden en in een afdaling worden deze enkel nog hoger. Ik maak gwn even de vergelijking met brommers en motoren, voor een 50cc brommer of motoren volstaat het ook niet om een gewone fietshelm te dragen. Nochtans doen profs het ook maar met gewone fietshelmen en halen zij veel hogere snelheden dan 50cc brommers. Niet dat ze binnenkort in het peloton allemaal met motorhelmen moeten gaan koersen, maar volgens mij zijn er nog wel verbeteringen mogelijk voor de huidige fietshelmen.
29-05-2016 14:22
Boom ook afgestapt. Benieuwd wat hij volgend jaar gaat doen.
29-05-2016 14:31
Van Poppel weer mee met de kopgroep. Lijkt zich toch te ontwikkelen tot een meer complete renner dan een derde lijns sprinter.
29-05-2016 15:16
@HoofdIsVrij: Boom zit toch gewoon voor in het peloton?
29-05-2016 15:27
We hebben wel een mooie koers, Slagter in de aanval.
29-05-2016 15:35
o.a Van Aert en Theuns gevallen
29-05-2016 15:35
Waytens!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.