Volg hier de koninginnenrit in de Tour of Utah 2015
Een pittige opgave vandaag voor de renners in de Tour of Utah. Wie kijkt naar het profiel van de zesde etappe van Salt Lake City naar Snowbird Ski and Summer Resort, ziet dat hier met recht gesproken mag worden van de koninginnenrit. De lengte van de rit is 110 mijl, ongeveer 177 kilometer.
Het zwaarste klimwerk zit in het tweede deel van de rit. Eerst ligt de Guardsman’s Pass van eerste categorie op de renners te wachten. Na een snelle afdaling volgt de klim van buiten categorie naar het Snowbird Ski and Summer Resort. De rit begint om 18.50 uur Nederlandse tijd. De finish is kort voor middernacht.
Behoudt Michael Woods zijn gisteren veroverde leiderstrui? Bespreek het verloop van de etappe hier op WielerFlits.

Moet er toch ooit is van komen voor dit (gewezen) raspaardje.
Horner zal er ook wel dichtbij zijn: rijdt attent mee en de voorbije 2 jaar 2de in AK.
Mooi en duidelijk grafisch in beeld gebracht, en tegelijkertijd zien we er televisiebeelden bij. Leuk, ook al lijk ik geen enkele renner te kennen die ik nu in beeld heb gezien.
(10 min. ago)
King, Rosskopf, Van Zyl, Ramirez, Colbrelli, Smith, De Luna, Britton, Daniel, James Oram, Ruben Guerreiro & Bobridge
Guardsman Pass: 776m, 11.5km, 13% max, 7% gem
Snowbird: 914m, 13,7km, 12% max, 7% gem
Kopgroep van 8 wordt gereduceerd naar een kopgroep van 2 man : Rosskopf (BMC, wat klimt die fantastisch zeg) en Rob Britton (Smartstop).
Ben King (Cannondale) met De Luna moeten net voor de top passen. Peloton op 55 sec
35 km: King sluit weer aan in de afdaling, hij gooit daar Flavio De Luna (ook Smartstop) los. De Luna wordt ingerekend door peloton enkele kilometers later.
28 km: Peloton verliest terrein tot 1:50 en Colombia trekt de gas vol open in de vallei tot de slotklim (ze zitten nog in het kleine peloton met 5 man). Peloton nog 30-35 man. Colombia trekt zo hard door dat ze zelfs even met 3 man alleen weg zijn op dit moment.
16 km: Sarmiento en Ramirez (Colombia) en Jack Bobridge (Budget) in de aanval net voor voet slotklim. Even snel weer ingelopen.
Slotklim net bezig en leider Woods krijgt het al erg moeilijk.
3 leiders: Rosskopf, Britton en King.
Peloton komt dichter met man van Colombia op kop (Sarmiento?) (30 sec).
BMC ijzersterk met 4 man in het wiel van Sarmiento en een goed ogende Bookwalter.
8,5 km: eerste aanval is van Joe Dombrowski en krijgt nog even steun van King.
8km : Squire (Hincapie), Schleck (Trek) en leider Woods komen aansluiten.
7,5 km: Dombrowski en Schleck gaan door. Squire en Woods passen, Woods probeert wel terug te keren op eigen tempo.
7 km: Schleck past, Dombrowski alleen. Dombrowski lijkt ontketend.
6,5 km: Dombrowski smeert Schleck, Woods en Squire 15 seconden aan en de rest van het peloton 25 seconden. Horner en Berhane komen aansluiten bij Schleck, Woods en Squire.
5 km: Squire lost bij de achtervolgers, ook Berhane krijgt het moeilijk. Woods drukt daar nu door, Dombrowski neemt geen tijd meer en blijft 15 sec voor.
4 km: Foutje in de stream denk ik maar Dombrowski nu 40 sec op Woods, Berhane, Horner en Schleck. De Colombias, Brajkovic's en Co. op een minuut.
2 km: juiste tijdsverschillen geven is moeilijk want die op de livestream kloppen niet. Er wordt nu gesproken voor 1:10 voorsprong voor Dombrowski.
Dombrowski wint na het rijden van een ijzersterke slotklim.
1. Joe Dombrowski
2. Michael Woods 1:15
3.