donderdag 18 februari 2016 om 08:44
•
Volg in Google
Volg hier de derde etappe in de Tour of Oman 2016
Na de lastige laatste kilometers van gisteren, gaat de Tour of Oman vandaag verder met een rit voor de sprinters. De afstand tussen Al Sawadi Beach en Naseem Park is an sich niet zo lang, maar de organisatie stuurt het peloton met een lange lus door het binnenland. Wie wint?
In totaal behelst de rit een totale afstand van 176,5 kilometer. Er ligt wel een hele lange klim op het parcours van 64,5 kilometer, maar deze is slechts aan 0,6% gemiddeld stijgingspercentage. Doorgewinterde profs zullen daar geen moeite mee hebben. Bovendien is de afdaling zelfs langer, waardoor er lekker tempo gemaakt kan worden. Kunnen bijvoorbeeld Moreno Hofland en André Looij het vuur aan de schenen leggen van topfavoriet Alexander Kristoff? En kent leider Boasson Hagen niet net als in Qatar pech?Het startschot nabij Al Sawadi Beach is vanmorgen om 8.20 gegeven, terwijl men de renners tussen 12.15 en 12.38 verwacht in Naseem Park. Bespreek het verloop van de etappe hier op WielerFlits.

Links
Voorbeschouwing WielerFlits
Officiële website
Informatie etappe 3
Deelnemerslijst
Liveticker (organisatie)
Ik vind het trouwens een slechte ontwikkeling dat hij per se sprinter wil zijn dit jaar. Naar mijn idee komt hij op vlakke sprints altijd heel erg tekort en komt hij uit rond plaats 6-12. Terwijl in oplopende sprints of moeilijkere ritten hij mee kan doen voor de prijzen.
Dimension Data zegt 3 minuten geleden dat het nog 20km is, en van Goethem 45 sec voorsprong heeft.
Drapac zegt 20km met 1.31min.
Roompot zegt nog iets meer dan 10km...