Volg hier de beruchte Monte Zoncolan-etappe van de Giro Rosa 2018
‘De deur naar de hel’. Dit is de aankondiging die de renners krijgen bij het opdraaien van de gevreesde Monte Zoncolan. De heren zijn inmiddels gewend aan de hallucinante percentages van de in de Karnische Alpen gelegen reus. De vrouwen in de Giro Rosa worden vandaag voor de tweede keer over de Zoncolan gestuurd. Wie verteert de stijgingspercentages van 20% het beste? Bespreek hier op WielerFlits het verloop van de koninginnenrit!
De etappe bouwt langzaam op naar de slotklim van de Monte Zoncolan, als een langzaam aanzwellend crescendo. De eerste tachtig kilometer zijn zo goed als vlak. Onder meer Bordano en Tolmezzo worden door de rensters aangedaan, onderweg naar de slotklim.
Eenmaal aan de voet van de Monte Zoncolan zullen de vrouwen op zichzelf zijn aangewezen. Vanuit Ovaro staan er 10,5 klimkilometers op het programma, aan een gemiddelde hellingsgraad van maar liefst 11,5%. Pieken van boven de 20% zijn niet vreemd op de Zoncolan.

Kan Annemiek van Vleuten haar superioriteit bergop nogmaals demonstreren? De etappe gaat om 12:15 van start, terwijl de winnares tussen 15:04 en 15:36 wordt verwacht op de top van de Monte Zoncolan. De Giro Rosa wordt niet live uitgezonden, maar is wel bij Eurosport te zien door middel van een samenvatting. Die wordt vanavond om 22.50 uur op het hoofdkanaal en in de Eurosport Player uitgezonden.
Links
Website organisatie
Deelnemerslijst
Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Facebook organisatie)
Liveticker (Twitter UCI Women’s WorldTour)
Liveticker (Twitter #GiroRosa)
"voor het eerst" ? De allereerste beklimming van de Zoncolan in koers was juist de Giro Rosa in 1997, gewonnen door Fabiana Luperini.
Was dat niet de andere kant van de Zoncolan?
On: vluchters gegrepen, gruppo compatto begint aan de Zoncolan!
Van Vleuten en Moolman op kop. (Moolman wordt tweede in GC als ze een halve minuut op Spratt+Brand pakt)
Dan Spratt, Merino en Brand op ruim een minuut. (Brand blijft op podium als ze bij Spratt blijft)