Tour 2018: Volg hier de Pyreneeënrit naar Bagnères-de-Luchon
De slotweek van de Ronde van Frankrijk begint met een lastig ritje naar de Pyreneeën. De aankomst is na een stijle afdaling van de Col du Portillon in Bagnères-de-Luchon. Gaan de klassementsrenners tijd pakken in de afdaling of blijft het rustig en wint een vluchter? Bespreek hier op WielerFlits het verloop van de koers.
De zestiende etappe van Carcassonne naar Bagnères-de-Luchon begint met twee heuveltjes van de vierde categorie. In deze fase van de wedstrijd zal opnieuw een grote groep renners proberen in de kopgroep van de dag te komen. Als de renners beginnen aan de Col de Portet-d’Aspet (5,4 km a 7,1%, 2e categorie) moet deze groep gevormd zijn. Vooral de laatste twee kilometers van deze klim zijn pittig met een gemiddelde boven de 9%. Nadat de renners de eerste Pyreneeënklim hebben beklommen, volgt vrijwel direct de volgende zware klim. De Col de Mendé is met bijna 7 km langer, maar met een gemiddelde van 8,1% ook zwaarder (1e categorie).Vanaf de top van de Col de Mendé is het nog 47 kilometer tot de finish. De eerste tien kilometer gaan in dalende lijn, vervolgens zijn er zo’n tien kilometer vlak, waarna de coureurs de slotklim gaan beklimmen. De Col du Portillon, eerste categorie is de langste beklimming van vandaag, met 8,3 km aan gemiddeld 7,1%. De renners maken voor de enige keer deze Tour een uitstapje naar het buitenland met de top in Spanje. Na de top volgt een 10 km lange stijle afdaling naar aankomstplaats Bagnères-de-Luchon. Belangrijk voor de renners is dat het droog blijft tijdens deze afzink, maar de voorspellingen daarvoor zijn negatief. Zullen er dan nog renners voor het peloton uitrijden of gaan de klassementsrenners voor de bonificatieseconden?

De rit wordt om 11.40 uur in gang geschoten, terwijl de finish wordt verwacht tussen 16.54 en 17.40 uur. Eurosport is er zoals gebruikelijk vanaf de start bij. De NOS en Sporza beginnen om 14.10 uur met de rechtstreekse uitzending.
Links
Voorbeschouwing Pyreneeënrit naar Bagnères-de-Luchon (WielerFlits)
Website organisatie
Parcours etappe 16
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (Twitter)
Liveticker (Sporza)
Livestream (NOS)
Meld je aan en speel onze Voorspelgame!
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Wat was hij denkende
Caruso snel? Echte afmaker ja, met 1 profzege in 10 jaar. Prima vluchtmakker.
@ Kooltje.. oei pijnlijk
Gesink en Mollema samen naar de top.. van de Menté
Let maar op straks. Ze komen hem straks bijna allemaal voorbij.