Tour 2015: Volg hier de zevende etappe
Etappe zeven in de Tour de France voert van Livarot naar Fougères, is 190,5 kilometer lang en heeft één beklimming van de vierde categorie, waarvan de top al na 12,5 kilometer koers is bedwongen. Op papier is dat eigenlijk het hele verhaal, maar als de afgelopen week ons iets geleerd heeft, is dat ‘op papier’ in de Tour niet telt.
Het is uitstekend weer in Frankrijk, al krijgt het peloton vandaag wel te maken met een aardig briesje uit het zuidoosten. Gezien de route, moet dat vertaald worden in een zijwind. Het parcours kent weliswaar slechts één gecategoriseerde beklimming, maar de rest van de dag blijft het glooien.
Het peloton, dat vandaag zonder de gele trui rijdt, zal naar verwachting inzetten op een massasprint. De kandidaten voor de groene trui hebben na 65,5 kilometer al een tussensprint en moeten zich daarna nog eens een kleine 130 kilometer koest houden, voordat ze van de ketting mogen. De laatste kilometer is een beetje vals plat, niet iets dat de sprinters direct zorgen gaat baren.
De NOS, Sporza en Eurosport gaan ook vandaag om 14.15 uur live met hun uitzendingen. Het peloton zelf is onderweg vanaf 12.40 uur en zal tegen 17.20 uur binnen zijn.
Links:
Voorbeschouwing etappe 7
Deelnemerslijst
Website organisatie
Parcours
Liveticker (NOS)
Liveticker (organisatie)
Liveticker (Sporza)
Livestream (NPO)
GPS-data Tour de France (organisatie, bèta-versie)
Top 5 vandaag.
1. Cavendish
2. Greipel
3. Sagan
4. Degenkolb
5. Kristoff
Zoals voorspeld... Degenkolb wordt trouwens werkelijk verschrikkelijk slecht gebracht deze Tour. Treintje is niet sterk genoeg en werd gewoon door AG2R voorbij gereden.