Tour 2015: Volg hier de tiende etappe
Na een welverdiende rustdag gaat het Tour de France-peloton vandaag verder met de eerste echte bergrit. De aanloop van de etappe is vlak, maar het slotstuk is spetterend met de beklimming van La Pierre-Saint-Martin. Kan Chris Froome zijn leidende positie behouden en hoe houden de Nederlandse klassementsrenners Bauke Mollema en Robert Gesink zich staande? Bespreek hier het verloop van de etappe.
De rit gaat om vijf over half één van start in Tarbes. De aankomst op La Pierre-Saint-Martin (15,3 kilometer aan 7,4 pocent) wordt verwacht tussen half vijf en vijf uur.
Vanaf kwart over twee wordt de tiende rit uitgezonden bij de NOS (NPO1), Sporza (één) en Eurosport.
Links:
Voorbeschouwing
Deelnemerslijst
Website organisatie
Parcours
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (NOS)
Liveticker (Sporza)
Livestream (NPO)
GPS-data Tour de France (organisatie, bèta-versie)
Maar ja, de praktijk is anders...
Ze zullen vandaag overigens vroeg binnen zijn
Quintana viel toen al aan op de Pailheres, en had er een solo van 30 kilometer opzitten toen de Sky trein hem opraapte op Ax 2 Domaines.
Toen was Piti ook nog de kopman.
Een voorspellende aard heb ik in mijn dromen gelukkig nooit herkend, maar de komende uren zal ik wel onrustig blijven...
Helemaal eens met wat je schrijft over Mollema en Gesink. De gunfactor is bij velen groot waar het Gesink betreft en dat vind ik als fervent supporter van hem mooi om te zien. Zijn manier van rijden in de eerste week geeft hoop op goede prestaties in het vervolg, maar niet meer dan dat. Gelukkig hebben de meeste WF'ers dat wel door. Niveau Vuelta 2014 zou al heel mooi zijn en ook wel nodig om mee te doen voor top 10.
Toen had Quintana de berg ervoor al solo aangevallen vanaf de voet, wel het koersverloop er bij nemen he ..
Iets in mij zegt dat Vuillermoz de (voor sommigen verdachte) revelatie van deze Tour gaat worden. Daarmee bedoel ik [u]niet[/u] dat ik hem verdacht vind. Maar er is altijd wel iemand die alle verwachtingen zwaar overstijgt, en ik heb een gevoel dat hij dat wordt. AG2R wachtte in de kasseienetappe bijvoorbeeld ook op hem, dat deed mij vermoeden dat ze van hem écht wat verwachten.
Europe Car rijdt weer op een luizige manier door na de laatste tussensprint. Europe Car met 3 man over het 1ste colletje van de 4e. En Rolland die met een beetje voorsprong aan de slotklim kan beginnen.
Toch nog een frans feestje. En wellicht een nieuwe sponsor voor Voeckler en de rest
Verder een oersaaie etappe tot aan de voet van de klim. Het is geen Giro vanaf het begin vuurwerk.
Dat beta Live tracking is best een handig iets maar vanaf wanneer werkt die site? Nu geeft hij niets aan en juist wanneer er geen beeld is zou dat wel handig zijn om te weten waar je favorieten zitten.