Tour 2015: Volg hier de dertiende etappe
Het hooggebergte wijkt de komende dagen even voor enkele overgangsritten, maar dat wil niet zeggen dat de renners in de Tour de France nu kalm keuvelend richting de Alpen peddelen. De dertiende etappe voert van Muret naar Rodez en is met 198,5 kilometer een lange zit. Vluchters hebben hier uitstekende kansen, dus verwacht een vlammend begin van de dag.
De etappe kent drie gecategoriseerde beklimmingen, maar is eigenlijk bijna nooit echt vlak. De Côte de Saint-Cirgue (derde categorie), de Côte de la Pomparie (vierde categorie) en de Côte de la Selve (vierde categorie) zullen voldoende pijn doen bij de mannen die in de afgelopen dagen al moeite genoeg hadden om de Pyreneeën te overleven en bieden goede kansen voor dappere renners met snode plannen. La Primaube staat weliswaar niet op de kaart, maar met een top op tien kilometer van de streep, mag ook deze pukkel niet vergeten worden.
Gezien de aard van de rit mag het verwacht worden dat de etappe woest begint, met veel gegadigden voor een kopgroep. Sprinters met wat meer inhoud, zoals Peter Sagan en John Degenkolb, zullen hier zeker een gooi willen doen naar een ritzege, al lijkt het parcours te zwaar voor de echte specialisten. Er worden hoge temperaturen verwacht van ruim boven de dertig graden, waarmee de hitte terugkeert na de hagelbuien op Plateau de Beille.
De uitzendingen op de NOS, Sporza en Eurosport beginnen om 14.15 uur en de winnaar wordt rond 17.17 aan de streep verwacht.
Links:
Voorbeschouwing
Deelnemerslijst
Website organisatie
Parcours
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (NOS)
Liveticker (Sporza)
Livestream (NPO)
Giant, maar ze krijgen het gat niet dicht. Voorsprong loopt alleen maar op.
Dan stem ik voor regels over klagen over klagen over commentatoren, dat is mijn grootste ergernis :p
Wat voor banden heeft die ploeg, rijden ook vaak lek..;)
http://veloviewer.com/segments/1063663
Ik vind die drang om mee te lopen niet vreemd. Het is echter niet fatsoenlijk ten opzichte van de renners en het andere publiek. Een minderheid heeft dat (besef van) fatsoen niet.
Denk je echt dat contador demareerde omdat gesink lek reed, misschien heeft ie het niet eens gezien. Als jezelf niet van sneakie streken houdt, doe je het ook een ander niet aan.
En dat was toevallig in de Sagan-etappes, kijk het maar na..
http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/2013/07/omg_roflol_pwnt.html