Tour 2015: Volg hier de achttiende etappe
Vandaag staat de tweede van vier Alpenetappes op het programma. Letterlijk hoogtepunt van deze 186,5 kilometer lange etappe is de Col du Glandon (HC). De klim heeft officieel een lengte van 21 kilometer maar in feite duurt de klim 46 kilometer lang en voert de renners naar bijna 2000 meter hoogte. Naast deze col van buitencategorie moet het peloton ook nog drie beklimmingen van 2e en 3e categorie overwinnen. De strijd om het podium en de Top-10 plaatsen is nog lang niet gestreden en zal vandaag opnieuw ontbranden.
Het startschot voor deze slopende Alpenrit klinkt om 12:20 uur. De beginfase is een aaneenschakeling van pittige klimmetjes: ideaal voor het opzetten van een ontsnapping. Na 100 kilometer koers doemt het feitelijke begin van de Col du Glandon al op. Aan deze klim lijkt geen einde te komen, gemeten vanaf Sechilienne, ligt de Alpentop 47 kilometer verderop. Na 107,5 kilometer volgt de tussensprint, maar dan zal de oplopende weg veel coureurs al behoorlijk pijn doen. Bij kilometerpaal 125,5 start de Col echt en na 147 kilometer zijn de renners op de top (1924 meter).
Na deze monsterbeklimming volgt een lange spectaculaire afdaling, met 18 haardspeldbochten. Gisteren bleek eens te meer dat ook in de afzink opgelet moet worden door de klassementsmannen.
Vervolgens krijgt men nog een colletje van 2e categorie voor de kiezen: de Lacets de Montvernier, waarna het nog slechts 10 kilometer tot de finish is. De winnaar van deze etappe zal rond kwart over vijf bekend zijn. De etappe wordt vanaf 14:15 uur live uitgezonden op NPO1 (NOS), Sporza (Eén) en Eurosport. Volg het koersverloop van start tot finish hier op Wielerflits.
Links:
Voorbeschouwing WielerFlits
Deelnemerslijst
Website organisatie
Parcours
Liveticker (organisatie)
Liveticker (NOS)
Livestream (NPO)
Liveticker (Sporza)
Dat gaat buiten de NOS om. De Fransen beginnen niet eerder dan 14:10 uur met uitzenden.
@tuubke
Gisteren heeft Froome toch echt Porte nog teruggezien...
Edit: giant dus
Laat ik het omdraaien...wat heeft het voor waarde dat ze in het peleton blijven hangen, bij de eerste tempoverhoging liggen ze eraf. Waarde nul voor Gesink. Indien ze voor het peleton uitrijden of in de kopgroep zitten (whatever energie dat dat ook mag kosten) kunnen ze Gesink onderweg nog steunen met water, eten, lekke band , wat kopwerk in het geval van Kruijswijk. Als ze in het peleton kunnen blijven, zijn ze waarschijnlijk niet zo ziek om ook in de kopgroep te kunnen zitten. Tactisch verschil van inzicht.
Peloton heeft daar wel last van onderhand. Vandaag was de enige mogelijkheid voor TLJ voor een overwinning want de komende twee dagen is het voor de grote mannen.
Aan de andere kant als je de benen niet hebt dan heb je de benen niet maar had Geschke dat gisteren ook niet aan het begin? Of je nou achterin het peloton bungelt of achterin de kopgroep maakt weinig verschil alleen dat je tenminste voor de sponsors nog in beeld rijdt.
Giant kan twee renners uitspelen voor een vlucht in de etappe en na Geschke gisteren is het vandaag aan Preidler. Zoals iedereen gisteren gezien heeft hoef je niet de sterkste klimmer te zijn in de kopgroep maar wel de slimste renner.
Ik hoop eigenlijk wel dat TLJ straks nog even de ballen uit de broek rijdt om toch nog kans te houden met Gesink op de ritoverwinning. Hij gaat het vast niet halen, maar dat is een bijzaak. Grinta!
Waarom?
Omdat ze geen live-beelden aangeboden krijgen door de Franse televisie, die de beelden verzorgd.
Als zieke renners niet van waarde kunnen zijn in het peloton, dan kunnen ze dat ook niet in een kopgroep.
Wat kan Sky het schelen? Die gaan echt niet rijden hoor als de best geklasseerde renner op 16 min. staat.
@purito
Klassement van Barguil wordt bedreigt door o.a. Bardet, Talansky, Rolland. En de plek van beste Fransman ;)
Ze moeten er rekening mee houden dat Barguil nog wat tijd gaat verliezen, dus kunnen ze er maar beter voor zorgen dat hij speling houdt ten opzichte van Bardet en Talansky. De etappe van vandaag kan daarbij cruciaal zijn.
Nogmaals, waar ik dan vooral benieuwd naar ben hoe jij het voor je ziet dat Ten Dam en Kelderman, die gisteren bergop 80% van het peloton niet konden volgen, in de kopgroep te recht moeten komen als de kopgroep wordt gevormd op een beklimming van 2de categorie.
Daarnaast zijn er hier een aantal die constant roepen: 'ja maar bijna niemand van TLJ kan de etappe winnen'. Waarom zit dan in godsnaam een Clement, Sicard etc. mee? Denk je nou werkelijk dat die het in zo'n etappe kunnen winnen van mannen als Purito, Bardet, Martin etc.? Natuurlijk niet!
Een sponsor wil ook wat, ook al heet je Jos van Emden en rij je top 5 in de proloog, je mag je ook wel eens laten zien. Hetzelfde geldt voor de rest van de TLJ ploeg. Ik snap dat er een aantal ziek zwak en misselijk zijn, maar je bent nog met 9 man over. Je moet als ploegleiding vantevoren gewoon zeggen: iedereen heeft de kans om mee te zitten op Gesink na. Zit er dan een mannetje teveel bij, dan laat die zich afzakken.
Ik hoop dat ze zich in de komende 2 dagen nog eens laten zien!!
Kun je dit iets beter toelichten? Ik begrijp niet precies hoe achterin het peloton overleven en in de kopgroep komen die ontstaat op een beklimming zo dicht bij elkaar kunnen liggen.
Dacht dat ze niet voor een klassement reden, en dat de ontwikkeling van Barguil voorop stond. Laat die gasten lekker gaan en zorg dat je morgen met Barguil meezit zou ik dan zeggen.
voor alle livestreams en livetickers
Falen van Dumoulin? Die reed supergoed maar is hard gevallen.
gaat de zweep er ook echt wel eens over?[/quote]
Nee, dat soort lichamelijke straffen zijn al enige tijd verboden.
En Castroviejo en Anacona, gaan Movistar en Tinkoff nog de handen ineen slaan?
In potentie kan dit een hele leuke finale worden!