Giro 2018: Volg hier de koninginnenrit naar Bardonecchia
vrijdag 25 mei 2018 om 11:20

Giro 2018: Volg hier de koninginnenrit naar Bardonecchia

De organisatie heeft het beste duidelijk voor het laatst bewaard. Het mag de rit van zaterdag dan wel als Il Tappone (de koninginnenrit) hebben aangemerkt, de zwaarste Alpenetappe staat vandaag op het menu! Bespreek hier het verloop van de koers.

Over een afstand van 184 kilometer staan er met de Colle Del Lys, Colle Delle Finestre, Sestriére en Bardonecchia maar liefst vier Alpenreuzen op het menu. Startplaats Venaria Reale is gelegen in de regio Piemonte, een vijftiental kilometer van het veel bekendere Turijn. De eerste dertig kilometer lopen al gevoelig bergop, om daarna natuurlijk over te gaan in de eerste klim van de dag: de 28 kilometer lange Colle Del Lys. Na een behoorlijk steile afdaling en een dertig kilometer lange vallei, begint na kilometerpaal 92 de gevreesde Colle delle Finestre.

In 2005 ontdekte koersdirecteur Angelo Zomegnan deze nog onuitgegeven bergpas. De vraag is of we ook dit jaar vuurwerk krijgen op de flanken van de Finestre. In tegenstelling tot de voorgaande edities, ligt de klim nu een stuk verder van de finish. Met zijn lengte van 19 kilometer en gemiddelde stijgingsgraad van maar liefst 9% – met pieken tot 14% – is het een van de zwaarste beklimmingen in Italië. Wat de Finestre vooral bijzonder maakt, is het tweeledige karakter. De eerste helft loopt over asfaltwegen, het tweede gedeelte gaat over onverhard terrein. De renner die als eerste bovenkomt wint de Cima Coppi, aangezien de Finestre dit jaar het hoogste punt is in deze Giro met 2178 meter.

Na de Finestre gaat het via een uiterst snelle en technische afdaling, langs Pourrières, naar de beklimming van Sestriere, die kan worden geclassificeerd als loper. In 14 kilometer stijgt het wegdek aan 5%, met halverwege een piek van 9%. Het klimwerk is nog niet afgelopen na het ronden van Sestriére. Na een lange bijtrap-afdaling en dito aanloop wordt de negentiende rit afgesloten met de steile slotklim naar Bardonecchia. Gedurende zeven kilometer zakken de percentages niet onder de 8%, terwijl de dubbele cijfers regelmatig worden overschreden.

Wie fietst zich in de voetsporen van Eddy Merckx en de verstoten Mauro Santambrogio, die in het verleden zegevierden op de flanken van de Jafferau? We zullen het weten tussen 16:56 en 17:40, wanneer de aankomst wordt verwacht. Het startschot zal ditmaal iets vroeger klinken dan normaal, namelijk om 11:40. Eurosport is er vanaf 13:15 live bij met commentaar van Jeroen Vanbelleghem en Karsten Kroon.

Links
Voorbeschouwing etappe 18 (WielerFlits)

Website organisatie
Deelnemerslijst (WielerFlits)

Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (Sporza)

RIDE Magazine
955 Reacties
25-05-2018 15:54
Froome laat een geleidelijke vormpiek zien. Met een prima tijdrit en nervoso deze week. Daarvoor al sterkte de zwaarste berg van de ronde zoncolan. Hij was slecht in week 1, 2 weken geleden, maar toen ook 2x gevallen.
Totaal anders dan landis die dit verschil van twee weken in 1 dag liet zien.
Mensen die dit hetzelfde noemen zin vooringenomen of zoeken een excuus waarom dumoulin niet wint.
25-05-2018 15:54
Als Froome merkt dat hij de rest er op een minimaal tempo eraf kan fietsen dan hoeft ie niet diep in zn reserves te tasten kan ie het lang volhouden.
25-05-2018 15:55
@Jeje
Als je het meten van een te hoge waarde van een product dat ie mag gebruiken zonder dat ze nog een oordeel hebben geveld over het feit of dat Froome aan te rekenen is zo wil omschrijven...
25-05-2018 15:55
De jongetjes (Dumoulin/Pinot/Yates) worden gescheiden van de man(nen) (Froome)
25-05-2018 15:56
Als Dumoulin Pinot kan lossen hier in de afdaling gaan Carapaz en Lopez mss meerijden?
25-05-2018 15:56
Jean Dumas, doe dat. Dan gaan wij verder met wielerhistorie kijken. :)
25-05-2018 15:57
Volstrekt ongeloofwaardige actie van Froome. Benieuwd op wat voor TUE hij nu rijdt.
25-05-2018 15:57
Liever gehad dat Yates het volhield dan deze onzin.
25-05-2018 15:58
Dumoulin moet proberen een samenwerking met de sterkste van de twee Zuid-Amerikanen op touw te zetten.
25-05-2018 15:58
Tot gisteren was Yates super verdacht. Na vandaag is het terug Froome. Kortom, iedereen die een landgenoot voor de voeten durft te rijden.
25-05-2018 15:58
Die Reichembach heeft ze tot nu toe meer tijd gekost dan opgeleverd.
25-05-2018 15:59
Tom lijkt nu wel voluit te rijden, maar komt amper een seconde dichterbij.
25-05-2018 15:59
Is het echt zo ongeloofwaardig dat froome wegrijdt van een groepje met Reichenbach?
25-05-2018 15:59
De mensen die Froome hier verdedigen zijn (als over een paar jaar iemand uit de school klapt) de mensen die als eerste op hun achterste poten staan en moord en brand schreeuwen. Hoe kun je dit nou verdedigen met alles wat we al weten over SKY en Froome? Dan ben je gewoon oliedom.
25-05-2018 15:59
@lubricationboy2

We hebben nu wel door dat je geen fan bent van Tom Dumoulin maar om een grote ronde winnaar een jongetje te noemen is wel heel merkwaardig.
25-05-2018 15:59
Wat een atleet die Froome. Dit maakt sport zo mooi. Wat een rit.
25-05-2018 16:00
Mensen die dit heel normaal vinden zijn Belgische haters of mensen die gewoon een andere sport moeten gaan kijken waarbij doping gebruiken heel normaal is. Dit is gewoon onmogelijk en al helemaal na 3 weken. Vind het werkelijk schandalig dat je zo kan denken om dit normaal te vinden.
25-05-2018 16:00
@Jeje
Dat is pure onzin. Lees je in of onthoud je van commentaar.
25-05-2018 16:00
@ Edwins, het zal ook wel een stukje nog onder zijn omslagpunt zijn, maar Froome weet als geen ander hoeveel hij kan geven in die 80 km en hij rijdt een constant tempo itt Dumoulin + gooide zich naar beneden in de afdaling van de Finestre, waar groep Dumoulin het rustig aan deed, dat scheelde ook gewoon een minuut.
25-05-2018 16:01
Wel sneu voor O'Connor. Zag er niet goed uit.
25-05-2018 16:01
We gaan naar de 3 minuten. Froome zal met een minuut of 4/5 gaan winnen.
25-05-2018 16:02
@ZwartebroekengeIetrui

Je hebt ronde winnaars en je hebt legendes
25-05-2018 16:02
ik vind uw mening eerder schandalig :) @johnny7
25-05-2018 16:02
Waarom elke keer wachten op die fcking Reichenbach?! T is aan jezelf Tom!!
25-05-2018 16:02
Ik weet nou niet zo goed of dit groepje een last of een zegen is voor Dumoulin. Daar kan ik nog slecht de vinger achter leggen.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine