Giro 2017: Volg hier de koninginnenrit
Het is zover! Het is de dag van de koninginnenrit van de Giro d’Italia, waarin de Mortirolo en twee keer (!) de Stelvio beklommen moeten worden.Wat kan Tom Dumoulin? Volg het hier.
Voor de tweede keer in de geschiedenis is Rovetta de startplaats van een Giro-etappe. De eerste kilometers gaan door de Camonica-vallei, maar niet lang na het vertrek moet er al geklommen worden; de Mortirolo wacht. Weliswaar via de minder bekende zuidzijde, maar ook die kent stijgingspercentages tot 16%. Op de top van de berg – dit jaar omgedoopt tot de Scarponi-beklimming – zijn er dubbele bergpunten te verdienen. Dinsdag is de Mortirolo slechts een voorgerecht. Het hoofdmenu luistert naar de naam Passo dello Stelvio. Met zijn 2758 meter is de Stelvio afgetekend het hoogste punt van de Giro d’Italia. Traditioneel krijgt de renner die hier als eerste passeert de Cima Coppi-prijs. Daardoor zijn er extra punten voor de bergprijs te verdienen.
Eurosport zendt de wedstrijd vanaf 12:30 uur live uit op het hoofdkanaal. De finish wordt verwacht tussen 16:47 uur en 17:40 uur. Bespreek hier het verloop van de etappe.
Links:
Giro 2017: Voorbeschouwing etappe 16 (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst (WielerFlits)
Informatie etappe 16
Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Sporza)
Liveticker (Website Giro d’Italia)
Livestream L’Equipe (Frans)
Zit nog maar op WF sinds de OS vorig jaar. Voor mij was dit alvast de Cima Coppi ;-)
Kruijswijk vooraan gewoon goed
Hear hear. Als Dumoulin vandaag zonder schade doorkomt ben ik happy, dat telt voor mij. Dat Kruissie iets leuks kan doen en dat Mollema een top5 kan rijden is bonus vergeleken met een zege in een grote ronde. Amador teveel laten inlopen is alleen maar een extra dreiging vanuit Dumoulin bezien. Dus prima zo.
Leve de succes supporters...