Tadej Pogacar ziet Remco Evenepoel als de grote favoriet voor de tijdrit: “Hij is klaar voor de hele Tour”
foto: Cor Vos
vrijdag 5 juli 2024 om 12:40

Tadej Pogacar ziet Remco Evenepoel als de grote favoriet voor de tijdrit: “Hij is klaar voor de hele Tour”

Tadej Pogacar ziet Remco Evenepoel als de grote favoriet voor de individuele tijdrit van vrijdag in de Tour de France. De Sloveen verkende zelf het parcours al een tijdje geleden en vindt het een mooi parcours. Dat vertelde hij na afloop van rit zes in het flashinterview.

Pogacar begon het interview met kort terug te blikken op de zesde etappe van donderdag. “Vandaag was een voorbeeld dat er altijd iets kan gebeuren in de Tour. Het was best een stresserende dag. Ik was blij dat we redelijk snel binnen waren en dat ik nu kan rusten.”

Die rust zal nodig zijn, want vrijdag wacht met de eerste tijdrit een grote test. “Ik heb het al een tijdje geleden verkend. Het is een mooie tijdrit. Het is best snel, maar je moet ook kracht hebben en niet alleen aerodynamisch zijn. Het zal interessant zijn. Voor mij is Remco Evenepoel de favoriet.”

“Hij is de wereldkampioen en heeft al vaak getoond dat hij iedereen kan verslaan in de tijdrit”, ging de kopman van UAE Emirates verder. “Hij is de man om in de gaten te houden. Ik denk dat ik ook wel een goede tijdrit zal afleggen. Evenepoel is zeker een rivaal voor het klassement. Hij is dat altijd al geweest, hij is klaar voor de hele Tour.”

Geplaatst als onderdeel van: Tour 2024: Zo blikken verschillende Belgen en Nederlanders terug op hun drieweekse

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
14 Reacties
04-07-2024 19:15
Hij is zeker een rivaal. Evenepoel rijdt gewoon zeer sterk tot nu toe en dat is hem gegund. Zou mooi zijn als hij tot het eind mee kan strijden voor het podium, ook al zie ik dat zelf niet gebeuren.
    04-07-2024 19:51
    Om de Tourwinst niet maar om het podium zie ik hem zeker wel tot de laatste dag meedoen. Sterker nog, het zou me verbazen als hij straks in Nice niet op het podium staat.
04-07-2024 19:33
Als hij even goed tegen de klok rijdt als tijdens de Giro, verwacht ik minimale verschillen. 50-50 als je het mij vraagt.
04-07-2024 20:04
Op dit parcours is Pogacar toch niet minder dan Remco?
    04-07-2024 21:55
    @Feeniks: juist wel toch? Etappe 21 misschien niet, maar morgen is Evenepoel toch topfavoriet? Kijk maar goed naar het parcours. Ik denk zelfs dat Evenepoel morgen in het geel rijdt!
    04-07-2024 21:56
    Mocht dit een kampioenschap zijn en ze zich allebei toeleggen specifiek op deze tijdrit, dan is Evenepoel gewoon duidelijk favoriet. Nu weet ik het zo nog niet, al geef ik hem wel nog een licht voordeel.
04-07-2024 21:55
Ik heb ergens op twitter zien passeren dat Pogacar een nieuwe tijdritfiets heeft t.o.v. de Giro, die natuurlijk nog wat sneller zou moeten zijn.
    05-07-2024 04:35
    Een nieuw model halverwege het seizoen? Hopelijk is die goed getest dan. Of ging het om een nieuwe fiets van het zelfde model, maar bvb in een nieuw kleurtje (geel)?
    05-07-2024 10:04
    Frame is dezelfde, maar bv wel nieuwe armsteunen, zadel en nieuw voorwiel
    05-07-2024 13:13
    Vingergaard heeft ook een nieuwe tijdritfiets met speciale banden.
05-07-2024 08:15
Zo'n beetje de laatste kans van rem op geel deze tour, en een ritwinst. Al zal ie na het verdwijnen uit het ak volgend weekend best nog een kans kunnen hebben als rittenkaper.
Maar ergens denk ik dat deze gewoon voor po gaat zijn.
    05-07-2024 14:53
    LOL, Hol!
05-07-2024 12:43
"Hij is klaar voor de hele Tour”

Leuk dat Pogacar dat alvast schijnt te weten ..
    05-07-2024 13:06
    Leuk dat Pogacar spreekt over de "hele" Tour en dit eigenlijk als een
    steunbetuiging en het geloof in Remco's klasse bedoelt is......alsook hij tevens
    de Remco-bashers wat op hun plek wilt zetten.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine