Remco Evenepoel verkent verschillende etappes Giro d’Italia
Eerder deze week kwam naar buiten dat Remco Evenepoel in 2023 de Giro d’Italia zal rijden. De wereldkampioen kondigde het nieuws zelf aan vanuit Italië, waar hij enkele etappes nader wilde bestuderen. Inmiddels heeft Evenepoel reeds meerdere ritten verkend, is te zien op zijn Strava-pagina.
Op de eerste dag van zijn verblijf in Italië, woensdag 30 november, verkende Evenepoel een deel van de zesde etappe. Hij reed het venijnige middenstuk van de 156 kilometer lange rit van en naar Napels. Daags nadien was rit zeven aan de beurt. Evenepoel legde een deel van de 218 kilometer lange bergetappe naar Campo Imperatore af.
De volgende rit van de renner van Quick-Step-Alpha Vinyl was een kleine veertig kilometer over het parcours van de 18,4 kilometer lange openingstijdrit van Fossacesia Marina naar Ortona. Daarna, op vrijdag, deed Evenepoel een kleine zestig kilometer van de achtste etappe, een verraderlijke rit van Terni naar Fossombrone. Zaterdag, tot slot, was het opnieuw een tijdritdag: de Belg verkende de negende rit, een individuele chronoproef van Savignano sul Rubicone naar Cesena (33,6 kilometer). Het is niet bekend hoelang Evenepoel nog in Italië blijft en welke ritten hij nog meer zal verkennen.
Geplaatst als onderdeel van: WielerFlits Kort: Een opvallende deelnemer tijdens wielerkoers in Costa Rica
Indien Evenepoel zich hoogmoedig / arrogant uitte stuitte hij op heel veel weerstand (yep, van mij ook), maar nu hij voor een meer bescheiden carrièreopbouw, is het weer niet goed. Ik vind het 'absurd' dat er zoveel van deze keuze wordt gevonden.
Het parcours van de Giro sluit goed op zijn enorme kwaliteiten en hij is wat mij betreft topfavoriet om hem te winnen. Dan kan hij zich de rest van zijn wielerloopbaan toeleggen op de Tour. En zou hij heel goed mogelijk alle GT's kunnen winnen. Wat een wijze en doordachte opbouw, lijkt mij... en helemaal niets om in weerstand te raken.
Jammer vind ik het wel, maar niet zozeer om de Tour, maar meer omdat ik Roglic (als hij al voor de Giro kiest), Evenepoel er niet op zie leggen. En ik zou zo graag zien dat Roglic de Giro wint.
Keuzes zijn keuzes en de redenen zijn genoeg gekend!
En zelf blijf ik erbij dat hij zeker mee kan gaan al is het maar om van het circus te proeven en enkele ritten te proberen kapen. Zonder stress dus.
We zien dat wel. Eerst de gemaakte keuze afwerken en dat al proberen winnen. Zou al straf genoeg zijn; Eerste GR die hij na correct voorbereiding en in juiste vorm aanvat... gewonnen. Tweede GR die hij hopelijk in gelijkaardige omstandigheden aanvat... ook gewonnen?