Remco Evenepoel doet goede zaken: “Misschien had ik direct kunnen volgen”
Remco Evenepoel heeft tijdens de tweede etappe van de Tour de France 2024 goede zaken gedaan in het algemeen klassement. De Belg moest Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard laten gaan op de laatste beklimming over de San Luca, maar kon in de vlakke finale terugkeren. Zijn tweede plek in het algemeen klassement biedt kansen op het geel in de derde etappe. “De gele trui zou zeker fantastisch zijn, maar dat zorgt ook voor extra werk voor de jongens”, zei hij daarover tegen Het Nieuwsblad.
Evenepoel is zeer tevreden over hoe de tweede etappe in de Tour de France voor hem verliep. “Ik denk dat we op elk moeilijk punt goed van voren zaten, dus de mannen hebben dat goed gedaan”, opent hij.
“We hadden een beetje de pech dat er een breukje in het peloton ontstond op een kilometer van de top van de San Luca waardoor ik naar de groep van Pogacar heb moeten springen. Ik kon moeilijk opschuiven met het publiek, er was weinig ruimte dus ik moest eigenlijk al een aanval plaatsen voor het moment dat Pogacar aan ging”, analyseert de Aerokogel uit Schepdaal.
“Dus ik moest even naar adem happen en een beetje zuurstof zoeken voor de benen, maar daarna kon ik doorgaan. De benen zijn zeker daar, misschien had ik direct kunnen volgen, maar uiteindelijk hebben ze (Pogacar en Jonas Vingegaard, red.) evenveel gegeven als ikzelf. En we eindigen 20 seconden voor de grote groep, dus een positief resultaat”, geeft een blije Evenepoel aan.

Evenepoel in het wiel van Roglic – foto: Cor Vos
Primoz Roglic
Evenepoel eindigde met Pogacar en Vingegaard een twintigtal seconden voor veel andere klassementsrenners. Onder meer Primoz Roglic kwam op achterstand binnen. “Ja hij zag er een beetje wankel uit. Normaal verwacht je dat hij mee is”, geeft de wereldkampioen tijdrijden aan.
“Vooral op een klim die hem zo’n beetje het beste ligt van iedereen in het peloton, dus misschien had hij een moeilijke start door de warmte, maar dat is niet ons probleem. Wij hebben het goed gedaan, we eindigen van voren dus ik ben blij dat het zo is gelopen”, gaat de kopman van Soudal Quick-Step verder.

Evenepoel moet na dag twee nog genoegen nemen met de witte trui – foto: Cor Vos
De gele trui?
Omdat Evenepoel in dezelfde tijd staat als Pogacar, lijkt voor de Sloveen eindigen in de daguitslag van de derde etappe genoeg te zijn voor de leiderstrui. “De gele trui zou zeker fantastisch zijn, maar dat zorgt ook voor extra werk voor de jongens en dat is niet altijd even handig, zeker niet in de eerste week van de Tour”, geeft de Belg aan.
“Maar we gaan het zien. Is het zo, dan ga ik er zeker van genieten want het is toch de leiderstrui in de Tour de France, maar als het niet zo is blijf ik in het wit”, sluit Evenepoel af.
Geplaatst als onderdeel van: Tour 2024: Zo blikken verschillende Belgen en Nederlanders terug op hun drieweekse
Vooral op dat vlakke stuk straalt er enorm veel kracht vanuit. Lijkt klaar om die tijdritzege te pakken.
Maar bij demarrage van Pogacar kon of wilde hij duidelijk niet niet mee. Hij zat namelijk schuin achter Pogacar toen deze demarreerde. Vingegard sprong direct op het wiel en Evenepoel liet lopen. Na de rechts-links bocht was het Carapaz die als eerste van de rest uit de bocht kwam en was dus om Evenepoel heen gesprongen die in het wiel van Jorgenson was blijven zitten.
"“We hadden een beetje de pech dat er een breukje in het peloton ontstond op een kilometer van de top van de San Luca waardoor ik naar de groep van Pogacar heb moeten springen. Ik kon moeilijk opschuiven"
Hij blijft toch een onnavolgbare woordenacrobaat, onze Remco.
"Dus ik moest even naar adem happen en een beetje zuurstof zoeken voor de benen, maar daarna kon ik doorgaan."
Ja, dat hebben we vaker gezien. In de volksmond heet dat 'lossen' en daar is ook niets mis mee aangezien er twee renners gewoon fors bovenuit steken.
Voor het podium heeft Remco Evenepoel een goede zaak gedaan. Carlos Rodriguez schat ik nog steeds net wat sterker in qua bergetappes, maar die 20 seconden die hij vandaag op hem gepakt heeft kunnen erg belangrijk zijn. Alles wijst op een spannende Tour, leuk.
Hij moest dus al een eerste inspanning leveren om vooraan aan te sluiten nog voordat Pogacar zijn aanval plaatste. Dat je dan even moet bekomen lijkt me behoorlijk evident.
Misschien hadden Pogacar en Vingegaard HUN inspanning al eerder gedaan om op die manier vooraan in de groep te zitten..?
In ieder geval: de twee topfavorieten laten zien waarom ze topfavoriet zijn. En als ze niet allebei een beetje met de handrem erop hadden gereden maar voluit doorgereden zouden zijn tot aan de finish, dan hadden ze nu minimaal een halve minuut op Evenepoel, en een minuut op dat andere groepje. De reden dat Remco terug kon komen was enkel omdat het vooraan aan 90% ging, en daarachter aan 95-100%.
Grappig ook altijd, die percentages en denkbeeldige verschillen die hier uit de hoed worden getoverd: die reed aan zoveel procent, die had zoveel tijd verloren... :D
Voor de rest van de Tour zegt het natuurlijk weinig tot niks, maar elke seconde die je niet verliest is mooi.
staat als zijn speeltuin, waar hij alles en iedereen op een hoopje kon rijden
......in het verleden hé?
Remco heeft zijn setback nog geweldig recht gezet, terwijl wegpoefen op meer
dan de laatste 50 meter, aan Roglic niet besteed is.
Remco moest bergop lossen. Dit is al meermaals gebeurd en zal nog meermaals gebeuren.
Enkel wanneer een eindmeet niet bergop ligt, op een vlak stuk daarna kan Remco terugkomen.