Mark Cavendish na lastige dag: “Als je mijn lichaamsbouw hebt, begin je beter niet meer met koersen”
Mark Cavendish had een enorm lastige dag in de Tour de France. Als eerste sprinter kwam hij in de problemen, waarna zijn ploeggenoten van Astana Qazaqstan zich de volledige dag over hem moesten ontfermen. Ze kwamen uiteindelijk zo’n tien minuten voor het verstrijken van de tijdslimiet over de aankomst in Rimini.
Cavendish maakte zich onderweg nooit echt zorgen, zo vertelt hij in een video die zijn ploeg met de wereld deelt op X. “Je werkt een plan uit wat je denkt dat de eerste renners in koers gaan doen, en dan doe je wat nodig is om de tijdslimiet te behalen. Dat is niet gemakkelijk. Anderzijds, we wisten waar we mee bezig waren.”
Het was afzien voor de 34-voudige ritwinnaar. “Als je mijn lichaamsbouw hebt, begin je vandaag beter niet meer met koersen. Die dagen liggen achter ons. We hebben onderweg niet veel tijd gehad om te praten. Het was zo lastig, maar we hadden een plan en zijn daar bij gebleven. Ik had liever nog één klim langer in het peloton gezeten, maar ik zag sterretjes omdat het zo zwaar was. Maar we hebben het gehaald.”
Uiteindelijk kwam Cav in het bijzijn van Yevgeniy Fedorov, Davide Ballerini, Michael Mørkøv en Cees Bol over de streep. Onderweg verloor hij wel zijn zieke ploeggenoot Michele Gazzoli.
🇮🇹🇫🇷 VIDEO: @LeTour @MarkCavendish after the finish of Stage 1 ⬇️#TDF2024 #AstanaQazaqstanTeam pic.twitter.com/iz2faIJ8pw
— Astana Qazaqstan Team (@AstanaQazTeam) June 29, 2024
Geplaatst als onderdeel van: Tour 2024: Zo blikken verschillende Belgen en Nederlanders terug op hun drieweekse
Om te reageren moet je ingelogd zijn.