Groupama-FDJ-steunpilaar verlengt voor laatste keer zijn contract
woensdag 16 augustus 2023 om 11:58

Groupama-FDJ-steunpilaar verlengt voor laatste keer zijn contract

Ignatas Konovalovas plakt er nog een jaar aan vast bij Groupama-FDJ. De 37-jarige renner uit Litouwen heeft echter wel voor een laatste keer zijn contract verlengd: aan het einde van 2024 hangt Konovalovas zijn fiets namelijk aan de wilgen.

Konovalovas, die in het verleden ook uitkwam voor Crédit Agricole, Cérvelo, Movistar en MTN-Qhubeka, koerst al sinds 2016 voor Groupama-FDJ. De trouwe knecht is momenteel dus bezig aan zijn achtste seizoen onder de vleugels van teammanager Marc Madiot, en daar komt nog een negende seizoen bij.

De Litouwer gaat eind 2024 echter wel met wielerpensioen, zo heeft zijn werkgever laten weten via social media. Konovalovas is, als helper van kopmannen David Gaudu en de (afscheidnemende) Thibaut Pinot, een belangrijke steunpilaar binnen de ploeg.

Konovalovas won in zijn carrière ook al meerdere profkoersen. Hij was vooral succesvol in eigen land – getuige zijn vele nationale titels – maar won in 2015 ook de Vierdaagse van Duinkerke. Zijn grootste zege boekte hij in 2009: de renner won dat jaar de slottijdrit van de Giro d’Italia.

Geplaatst als onderdeel van: Jonathan Castroviejo (37) bezig aan laatste seizoen als profwielrenner

RIDE Magazine
2 Reacties
16-08-2023 12:25
Knappe carrière uitgebouwd. Was halverwege het vorige decennium geen prof meer, maar heeft er toch nog een geweldig vervolg aan kunnen breien. Dat is niet alle renners gegeven die in zo'n situatie verzeild raken. Won dat jaar het eindklassement in de Vierdaagse van Duinkerke. In 2009 uiteraard als een komeet binnengekomen met winst in de slottijdrit van de Giro. Bijzonder straf als neoprof.
16-08-2023 14:42
Mooi dat hij nog een jaartje langer in het peloton blijft! Voorlopig is het bang afwachten voor een opvolger want het talent in Litouwen is niet bepaald dik gezaaid. Wellicht dat Mikutis (nu Tudor U23) op termijn de fakkel kan overnemen maar verder dient er zich nog geen hoopgevend jongeling aan.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine