Zeeman over tegenslagen LottoNL-Jumbo: “Gigantisch frustrerend”
foto: Marcel Koch
woensdag 8 april 2015 om 09:57

Zeeman over tegenslagen LottoNL-Jumbo: “Gigantisch frustrerend”

Merijn Zeeman baalt enorm van het tot nu toe teleurstellende voorjaar dat hij met zijn ploeg LottoNL-Jumbo beleeft. “Het is gigantisch frustrerend, maar we moeten gewoon zorgen dat we een goed plan hebben om weer in de spiraal naar boven te komen”, vertelt de ploegleider aan Nu.nl. LottoNL-Jumbo wacht nog altijd op de eerste overwinning.

Zeeman weet wel waarom de prestaties achterblijven bij de verwachtingen. “We hebben laatst een document gemaakt en daarin werd duidelijk dat zeventig procent van de renners griep heeft gehad. We hebben daarnaast extreem veel te kampen met blessures van mensen die er lang uit zijn.”

Volgens Zeeman zijn zoveel tegenslagen door geen enkele ploeg op te vangen. “Maar dat telt natuurlijk niet. Die nul staat er gewoon. We evalueren en reflecteren onze werkwijze continu, maar tegen zoveel griepgevallen kun je je niet wapenen.”

Omdat LottoNL-Jumbo minder renners heeft dan in de Belkin-tijd, worden er bovendien minder kleine koersen gereden. En op het hoogste niveau ligt de lat nu eenmaal hoog, weet Zeeman. “Het is niet zomaar even winnen in de WorldTour. We hebben het over de absolute wereldtop van een heel gemondialiseerde sport. Je moet daar verschrikkelijk goed voor zijn.”

RIDE Magazine
89 Reacties
08-04-2015 10:40
Je kan alles zeggen over Bos, maar die had rond deze tijd al zeker 1 etappe gepakt voor Lotto (als hij er nog zou rijden). Ook al zou het in de ronde van Langkawi zijn.
08-04-2015 10:50
Gisteren de finale gezien in het Baskenland. Drie Lotto renners in een eerste peloton van 100 man. Vijf zijn er dan dus al af... of uit... dan ben je gewoon niet goed genoeg! En die mannen die voorin zaten, bungelen achteraan. Waarom geen uitval proberen in de finale? Waarom zie je andere renners dat wel doen en deze jongens niet? Zo breng je in elk geval je sponsor in beeld, hoe kansloos de actie verder ook is. Daar kun je toch als ploegleiding ook op hameren, of is meerijden al genoeg? Waarom kunnen 'naamloze' coureurs uit andere landen dat wel en deze mannen niet? Dan heb je óf te weinig kwaliteit, of je hebt niet de mentaliteit. Maar deze jongens zouden niet mogen onderdoen voor jongens van pak em beet Europcar, Cofidis en MTN Qhubeka.
08-04-2015 10:51
Nog een statistische constatering: er rijden vier renner bij TLJ die vorig jaar in het Belkin-shirt een koers hebben gewonnen (Van Marcke, Hofland, Kruijswijk en Martens). Dan zijn Bennett en De Weert aangetrokken die nog nooit een koers hebben gewonnen. Van Asbroeck en Lindeman natuurlijk wel maar dat op een lager niveau.
Er zitten gewoon weinig winnaar-types in de ploeg dus de score aan het eind van het seizoen zal echt niet heel hoog gaan worden.
08-04-2015 10:51
Ben eigenlijk wel benieuwd naar de kruisbestuiving met de schaatsploeg. En dan vooral naar de ploegleiding. Laat bijvoorbeeld Jac Orie eens rond neuzen en kritische vragen stellen over de algehele malaise. Iemand daar al iets van gelezen/vernomen?
08-04-2015 10:51
Tja, ik begrijp niet zo goed waarom mensen vinden dat er geen kritiek mag zijn op LTJ. Als het slecht gaat mag dat benoemd worden en mag daarover geschreven worden vind ik. Deze resultaten zijn overigens niet alleen te wijten aan griepjes. Van mannen als Vanmarcke en kelderman verwacht ik persoonlijk veel meer dan ze hebben laten zien en zij hebben niet of nauwelijks problemen gehad met de gezondheid.
08-04-2015 10:54
Alleen maar ja knikkers in management.. Dit wordt nooit wat,ik zou me als sponsor toch ongerust gaan maken. Misschien hebben ze een 'belkin-clausule'?
08-04-2015 10:54
Jammer dat Thomas Dekker is gestopt, had een mooie aanwinst kunnen zijn voor Lotto-Jumbo............
08-04-2015 10:55
Het is al jaren hetzelfde bij de ploeg. De ploegleiding slaagt er niet in deze jongens dat stapje te laten zetten naar de absolute top. Als talent doen ze grootse dingen, maar de vervolgstap wordt niet gezet... zie Gesink, zie Kruiswijk, zie Kelderman, zie Boom, zie Hofland, zie Vanmarcke... etc... als dat structureel is, ligt het niet aan die renners, dan ligt het aan de begeleiding. Als we er dan vanuit gaan dat er geen doping nodig is voor die laatste stap, dan heeft het dus met de kwaliteit van de begeleidingsstaf te maken. En als je dan als renner carrière wilt maken, zoals Mollema, doe je er goed aan te vertrekken!
08-04-2015 11:01
Geachte heer Zeeman, de grootste faler in de ploeg is wel dhr Zeeman zelf.
De ploeg volg ik al jaren , maar daarin kun je stellen dat u daar zelf niet in past.
Misschien een goed moment om afcheid te nemen.
08-04-2015 11:01
@Geurt
of we overdrijven dat talent en die kwaliteit in NL allemaal een beetje. Zou dat het niet zijn?

Voor wielrennen heb je een lange adem nodig, zie Terpstra. Die is langzaam gegroeid naar de topper die hij nu is, zonder een enorme belofte te zijn.
08-04-2015 11:06
@Geurt Harm
Iets te negatief, voor Hofland en Kelderman kan die conclusie nog niet worden getrokken. Boom en Van Marcke behoren gewoon tot de wereldtop in de koersen waar zij geschikt voor zijn. Mollema is bij Rabo/Blanco/Belkin wel degelijk uitgegroeid tot topper, en van Gesink is het verhaal bekend. Kruijswijk is de uitzondering, die heeft nooit meer zo goed gereden als in 2011.
08-04-2015 11:10
Zou een type ploegleider als Servais Knaven of Steven de Jongh niet beter zijn voor deze ploeg? Of is het toch de kwaliteit van de renners?
08-04-2015 11:11
Ze horen helaas op het hoogste niveau niet thuis! Hier wordt ik heel erg verdrietig van, maar het is niet anders!
08-04-2015 11:16
@Tutu888: Tuurlijk, voor sponsors is het wat anders, maar die kijken niet op Wielerflits volgens mij? Het is een beetje frustrerend als mensen elke keer weer teleurgesteld zijn nadat TLJ-renners hun verwachtingen niet waar kunnen maken. Dat hebben ze deels aan zichzelf te danken. Ook ik verwachtte in het begin van het jaar wat teveel van TLJ, maar inmiddels heb ik m'n verwachtingen wat bijgesteld en daardoor valt er prima te genieten van de TLJ-ploeg! Inmiddels weet iedereen wel dat TLJ nog geen overwinning binnen heeft dit jaar. Door dat elke keer weer te zeggen (in welke bewoordingen dan ook) vraag ik me af waarom mensen zulke dingen blijven zeggen. Zijn ze teleurgesteld omdat ze te hoge verwachtingen hebben van TLJ?
08-04-2015 11:19
Het gaat nu niet goed met de ploeg, maar wat moet je ervan verwachten? Deze selectie is niet in staat veel te winnen en meer zal er dit seizoen ook niet uitkomen denk ik. Maar over een paar jaar kan dit een behoorlijke ploeg worden. Al die renners dik onder de 30 al dan nog lager, daar verwacht ik geen prestaties van op World-Tour niveau. Zulke jonge renners kunnen over een paar jaar meedoen om de knikkers. Nu echt nog niet en volgend jaar waarschijnlijk ook nog niet. Het verwachtingspatroon ligt nu nog te hoog. Voor een oudere garde binnen de ploeg mag je wel meer verwachten. Bijvoorbeeld Gesink mag nu wel eens prestaties laten zien. Die jongen komt overal wel makkelijk ervan af maar zo werkt het toch echt niet. In de Tour mag het niet nog een grotere vernedering worden dan het nu al eigenlijk is.
08-04-2015 11:25
Volgens mij staat daar ook wel een kilo of 5 aan overgewicht op dat podium.
08-04-2015 11:36
Zwakke reactie van Zeeman. Het lijkt me beter de rust in de tent te houden en de renners die ziek zijn geweest de tijd geven te herstellen. Te vroeg beginnen is dan funest en je blijf weken doorsukkelen. Zeeman moet toch ook weten dat de ploeg in kwaliteit achteruit is gegaan. Als je er dan nog een griep erover heen krijgt zit je inderdaad in deze situatie. Geduld is een schone zaak.
08-04-2015 11:37
Zo te lezen zijn de fans hier wel tevreden dus dat scheelt.
08-04-2015 11:39
Ik vind dat ze bij Lotto teveel hetzelfde type renners hebben. Genoeg mannen die een goed klassement kunnen rijden en incidenteel succes boeken. Ze hebben niet het budget om wereldtop aan te trekken dus moet je ze zelf opleiden. Het lijkt wel een vies woord vandaag de dag in nederland maar waarom worden er geen coureurs opgeleid tot renners voor eendaagse koersen? Sprinters opleiden pas dan kun je structureel een x aantal overwinningen per jaar boeken. Terpstra is op dit moment met afstand neerlands beste eendagscoureur en die rijdt niet in nederlandse dienst maar bij een ploeg waar het voorjaar heilig is en in een land waar zulke coureurs helden zijn. Boonen en Gilbert hebben een veel hogere status dan welke belgische klassementsrenner dan ook.

Hoe kun je dan verwachten dat je met de huidige renners veel en grote overwinningen haalt? Boom en Mollema verloren waardoor ze ook zwakker zijn geworden. Ik denk dat een renner als Valverde meer overwinningen in zijn eentje haalt dan de hele Lotto ploeg bij elkaar.
08-04-2015 11:39
@Brummel : vaak, maar niet altijd.
08-04-2015 11:51
In de tijden van de Rabobank waren het ook al veelal de buitenlanders die voor de zeges moesten zorgen, nu hebben ze slechts één goede buitenlandse renner maar die doet vaak alleen mee voor de ereplekken.. Ik weet niet hoeveel budget ze hebben maar ik zou dan volgend jaar toch een goede buitenlandse renner aantrekken die garant staat voor de nodige zeges.
08-04-2015 11:56
[quote] Gisteren de finale gezien in het Baskenland... Waarom geen uitval proberen in de finale? Waarom zie je andere renners dat wel doen en deze jongens niet? Zo breng je in elk geval je sponsor in beeld, hoe kansloos de actie verder ook is. Daar kun je toch als ploegleiding ook op hameren, of is meerijden al genoeg?

Misschien dat je méér moet kijken dan de finale, dan vind je ze in de lange vlucht.

[quote] Van mannen als Vanmarcke en kelderman verwacht ik persoonlijk veel meer dan ze hebben laten zien en zij hebben niet of nauwelijks problemen gehad met de gezondheid.
[/quote]

Meen je oprecht dat je Vanmarcke niet hebt zien schitteren en dat hij eveneens niet op cruciale momenten, pech heeft gekend? Alleen in de Ronde viel hij tegen, waar Vanmarcke zelf heel rechtvaardig en open over was.
08-04-2015 12:02
Het is pas april, het seizoen duurt nog lang. Ze hebben nu even pech met Hofland, Gesink en Van Ashbroeck maar, dat zal geen jaar duren. Stel Vanmarcke wint zondag PR dan is je jaar alweer gered. Natuurlijk als Bos en Boom vertrekken verlies je ook overwinningen maar, ik kan me jaren herinneren dat Belkin/ Rabo kampioen was van het voorseizoen maar aan het eind van het jaar er niet zo goed voor stond.
08-04-2015 12:20
Het niveau is over de hele nu wel kwalitatief uitermate teleurstellend. Dat is een proces wat zich al een paar jaar voltrekt, er zijn natuurlijk sterke renners vertrokken maar de renners daaronder halen hun niveau ook niet. Dat kan niet alleen door pech komen. De toevoeging van deze Merijn Zeeman aan de staf heeft in elk geval niet echt geholpen (sterker nog, Belkin/Lotto wordt alleen maar minder terwijl Giant alleen maar beter wordt sinds zijn vertrek).

Gezeik over die ploeg is er altijd, zelfs in dat voorjaar (nog niet zo lang geleden) dat ze de Omloop wonnen, bijna de Tirreno wonnen, in de Ronde top-5, in Roubaix op het podium, maar nu is het gewoon dramatisch en is het gezeik terecht.
08-04-2015 12:45
Oleg Tinkov zou dit nooit accepteren;)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine