Zakarin: “Tien kilo afgevallen om beter te klimmen”
Ilnur Zakarin zorgde zondag voor een stunt door de Ronde van Romandië op zijn naam te schrijven. De Rus werd ondanks een fietswissel derde in de afsluitende tijdrit en behield daarmee zijn leiderstrui. “Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik deze wedstrijd zou kunnen winnen”, aldus Zakarin in een persbericht van Katusha.
De tijdrit verliep niet vlekkeloos voor Zakarin: hij moest onderweg zijn fiets wisselen. “Dat was mijn eigen schuld”, geeft hij toe. “Op de top van de beklimming moest ik een beetje vaart minderen en niet zo hard op mijn pedalen trappen om te schakelen. Maar ik pushte te hard, waardoor de ketting vast kwam te zitten. De mechanieker deed daarna perfect werk en wisselende mijn fiets erg snel.”
Zakarin richt zich nu op de Ronde van Italië. “Hij gaat daarheen om ervaring op te doen”, stelt ploegleider Dmitry Konyshev. Zijn renner heeft nooit eerder een grote ronde gereden. “Het is voor hem erg belangrijk om te zien hoe hij een wedstrijd van drie weken verteert.”
Uit jou link:
"He’s lost 10 kilograms (22 pounds) since returning to racing in 2012, going from 75 (165 pounds) to 65kg (143 pounds)."
Even wat BMI's, om te kunnen corrigeren voor lengte:
Zakarin: 65 kg, 1.87m -> 18.6
De beste tijdrijders ter wereld:
Martin: 75 kg, 1.86 m -> 21.7
Dumoulin: 72 kg, 1.86 cm --> 20.5
Cancellara: 82 kg, 1.86 m -> 23.7
Ronderenners:
Contador: 62 kg, 1.76 m --> 20.0
Valverde: 61 kg, 1.77 m -> 19.5
Rodriguez: 57 kg, 1.69 m -> 20.0
Froome: 69 kg, 1.86 m -> 19.9
Quintana: 58 kg, 1.67 m -> 20.8
(Gewicht en lengte van Wikipedia)
Als Zakarin echt 65 kg weegt is hij bizar licht voor zijn lengte. Zijn lengte is vergelijkbaar met bv Froome en zelfs die is zwaarder. Het is dan ook bewonderigenswaardig dat hij met zo'n gewicht zonder die fietsproblemen Martin had verslagen..
Een klimmer als Contador kan ook goed tijdrijder, maar die heeft ook een hoger BMI. 3 kilo lichter op 10 cm is niet veel.
(Ik weet dat absolute BMI waarden bij topsporters niet alles zeggen, maar ik denk dat je de waarden van topsporters onderling toch redelijk kan vergelijken.)
Zonder twijfel is hij bizar licht voor zijn lengte, vrij extreem in combinatie met een goed tijdrit ook. Overigens rijden er wel meer in het peloton met lage BMI's
Barguil 60 kg, 1.83m -> 17.9
Bulgac 68 kg 1.89 m -> 19.0
Moest ik zo aan denken, die hebben ook geen sterke tijdrit natuurlijk.