XDS Astana rekent in Strade Bianche op Christian Scaroni, de verrassende leider van de UCI-ranking 2025
XDS Astana start zaterdag met twee speerpunten in Strade Bianche: Italiaans kampioen Alberto Bettiol én man-in-vorm Christian Scaroni. Laatstgenoemde is bezig aan een indrukwekkend voorjaar. De 27-jarige renner behaalde in de eerste maanden van 2025 meer UCI-punten dan wie dan ook.
Scaroni reeg de ereplaatsen aaneen de voorbije weken. Hij begon zijn seizoen eind januari met een vijfde plaats in de Gran Premio Castellón, werd daarna tweede in zowel de Clàssica Comunitat Valenciana 1969 als de Trofeo Calvià en sloot zijn Spaanse blok halverwege februari af met een derde plaats in de Vuelta a Región Murcia.
Daarna volgde al snel Scaroni’s eerste zege, in de Classic Var. Frankrijk was de Italiaan goed gezind, want aansluitend won hij ook een rit en het eindklassement in de Tour des Alpes-Maritimes. Dankzij zijn resultaten in de Faun-Ardèche Classic (vijfde) en Trofeo Laigueglia (tweede) behaalde hij negen (!) top-vijfklasseringen in twaalf koersdagen. En dan werd de Trofeo Andratx-Pollença ook nog gestaakt.
Meeste UCI-punten in 2025
Voorafgaande aan Strade Bianche heeft Scaroni zo al 795 UCI-punten verdiend voor XDS Astana. Daarmee gaat hij Jhonatan Narváez (745) en Javier Romo (735) vooraf in de ranking van 2025. Opvallend: vorig jaar eindigde Scaroni slechts als 195e in dit lijstje. Overigens zou hij zijn leiderspositie zaterdag wel kwijt kunnen raken, want er doet ook ene Tadej Pogacar mee aan Strade Bianche. Indien de Sloveen wint en Scaroni buiten de punten blijft, pakt Pogi de leiding.
Jaar | Team |
---|---|
2026 | XDS Astana Team |
2025 | XDS Astana Team |
2024 | Astana Qazaqstan Team |
2023 | Astana Qazaqstan Team |
2022 | Astana Qazaqstan Team |
2022 | Gazprom - Rusvelo |
2021 | Gazprom - Rusvelo |
2020 | Gazprom - Rusvelo |
2019 | Groupama - FDJ CT |
Op de officiële UCI-ranking voor individuele renners – de ranking waarbij alle punten van de voorbije 52 weken bij elkaar opgeteld zijn – staat Pogacar sowieso al eerste. Hij heeft met 12080 punten meer dan het dubbele van nummer twee Remco Evenepoel (5617.6).
Zes Italianen, één Nederlander
Scaroni zal in Strade Bianche omringd zijn door andere Italianen bij XDS Astana. We noemden Alberto Bettiol al (die als Toscaan ook zijn zinnen zal hebben gezet op een topuitslag), maar daarnaast staan ook Alessandro Romele, Davide Toneatti, Simone Velasco en good old Diego Ulissi aan de start. De zes Italianen worden vergezeld door een Nederlander: Ide Schelling.
Selectie XDS Astana Team in Strade Bianche 2025
Groupama-FDJ met meerdere favorieten
Net als XDS Astana, heeft Groupama-FDJ zaterdag meerdere ijzers in het vuur. Valentin Madouas (tweede in 2023) en Romain Grégoire (achtste in 2023) bewezen in het verleden al goed uit de voeten te kunnen op de sterrati. Met name Grégoire is bovendien goed op dreef. Hij werd vierde in de Volta ao Algarve en won de Faun-Ardèche Classic (waar wel een deel van de concurrentie verkeerd reed in de laatste kilometer).
Groupama-FDJ beschikt verder over Rémy Rochas, Quentin Pacher, Lewis Askey, thuisrijder Lorenzo Germani en de debuterende David Gaudu. Die laatste won dit jaar al een rit in de Tour of Oman.
Reacties zijn gesloten.