Wout van Aert schrapt Bretagne Classic in extremis van programma
Wout van Aert zal komende zondag dan toch niet aan de start van de Bretagne Classic staan. Dat laat zijn ploeg Visma | Lease a Bike weten. Na de Deutschland Tour, is door de ploeg besloten om Plouay links te laten liggen en de focus te leggen op de twee Canadese klassiekers.
Van Aert reed de Ronde van Duitsland vooral in dienst. “Na de Tour de France heb ik toch een stap achteruit gezet. En als je niet de benen hebt om in de finale nog iets te kunnen doen, baal je daar wel van. Anderzijds heb ik er hier de laatste dagen wel plezier in gehad”, klonk het achteraf.
Toen al gaf de ex-winnaar van Milaan-San Remo aan dat hij snakt naar het einde van het seizoen. “De Tour was voor mij zo’n beetje het eindpunt van dit seizoen. Nadien zou ik nog kijken wat ik zou doen. Alleen is dat niet de juiste motivatie om begin augustus weer te beginnen trainen. Dat voel je gewoon”, aldus de Visma | Lease a Bike-renner.
De rest van zijn programma blijft wel gewoon behouden. Van Aert heeft op 12 en 14 september nog de GP’s van Québec en Montréal op de planning staan, voor hij op 20 september zijn seizoen afsluit in de SUPER 8 Classic.
Wout van Aert will not start in Bretagne Classic despite earlier communications.
After the Deutschland Tour, it was decided to skip Plouay and focus on preparing for the two Canadian races. 🚴🏼♂️ pic.twitter.com/Nq0iCVxsV5
— Team Visma | Lease a Bike (@vismaleaseabike) August 28, 2025
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Jammer natuurlijk, want zoals ik hier al schreef: WVA is de niet-monumentale klassieker-winnaar van zijn generatie. Daar maakt hij nog volop kans, dus daar zou ik in zijn plaats zijn palmarès nog wat aandikken - maar Wout moet just niks.
Vandaar natuurlijk een hele winter gericht op Vlaanderen en Roubaix. Crossen laten schieten, Milaan-SanRemo skippen en wederom geen monument. Nu scheelt t teleurstelling natuurlijk omdat Wout nooit in de buurt van de zege is geweest. Volgend jaar zelfde route richting Vlaanderen en Roubaix? Lijkt mij onverstandig.
ook zijn gezin is weer mee voor ook wat vakantie samen.
De combo zal de oorzaak zijn dat zijn vormpeil nog niet geweldig is en hij
als dé topfavoriet zijnde in deze koers, geen pelotonvulling wilt zijn.
Er zijn een pak renners die een nog matiger seizoen hadden (zo wist VdP bv O grote rondes uit te rijden dit jaar ;-))