Wout van Aert rijdt alleen BK op de weg tussen Giro d’Italia en Tour de France
Wout van Aert koerst nog met ambities rond in de Giro d’Italia, maar deed voor de start van de vijftiende etappe ook al zijn plannen voor de nabije toekomst uit de doeken. De Belg van Visma | Lease a Bike zal tussen de Giro en Tour de France alleen nog het Belgisch kampioenschap op de weg afwerken.
Van Aert zal op zondag 29 juni dus aan de start verschijnen van de Belgische titelstrijd met finish in Binche, maar doet dit jaar niet mee aan het BK tijdrijden in Brasschaat. “Ik rijd voor de Tour alleen nog het BK op de weg”, geeft Van Aert aan in gesprek met Sporza. “Geen BK tijdrijden, want we kiezen voor een hoogtestage.”
“Die gaan we zo lang mogelijk proberen door te trekken tot net voor het BK op de weg”, vervolgt Van Aert. “Ik zou dus sowieso geen ideale voorbereiding kunnen hebben op het BK tijdrijden, dus ik ben er jammer genoeg niet bij.”
“Een kampioenschap moet je rijden om te winnen”
“Met een andere seizoensplanning had ik er wel graag een doel van gemaakt, maar een kampioenschap moet je rijden om te winnen. Als je op voorhand al weet dat dit er niet in zit, dan is het beter om de pijlen op de Tour te richten”, besluit Van Aert.
Reacties zijn gesloten.