Wordt Topcompetitie in Eurode Omloop nog op zijn kop gezet door een clubrenner?
Jens van den Dool in 2019 in de bergtrui van de Topcompetitie - foto: Cor Vos
Julian Dubbeld
zaterdag 7 september 2024 om 12:42

Wordt Topcompetitie in Eurode Omloop nog op zijn kop gezet door een clubrenner?

Nationaal Zondag staat met de D&D Verhuur Eurode Omloop de laatste manche in de Topcompetitie op het programma. De ontknoping belooft op papier spannend te worden, met nog vijf kanshebbers op de eindzege: Guillaume Visser, Coen Vermeltfoort, Rick Ottema, Jelte Krijnsen en Jens van den Dool. Vermeltfoort en Krijnsen starten dit weekend elders, dus gaat het tussen Visser, Ottema en de sterke clubrenner Van den Dool.

Visser staat momenteel aan de leiding met 230 punten. Die punten behaalde hij in de Omloop van de Braakman (tweede), Alfa Bier Limburg Trofee (eerste) en de Omloop van Valkenswaard (vijfde). De Diftar-renner heeft zondag in de klimwedstrijd met Rick Ottema een ploeggenoot als grootste concurrent. Ottema staat onder meer door zijn overwinning in de Slag om Woensdrecht  op 156 punten en moet dus 74 punten goedmaken.

Met zo’n voorsprong zullen de Diftar-coureurs er zeker geen derde hond met het been vandoor laten gaan. Of toch wel? Op papier is het ook nog mogelijk dat Jens van den Dool er met de zege vandoor gaat. De 25-jarige renner van Jan van Arckel is bezig aan een uitzonderlijk seizoen, met een overwinning in de Omloop der Zevenheuvelen en het NK voor elite-renners zonder contract op de VAM-berg. Daarnaast doet de Hoogbloklander in elke wedstrijd waarin hij start dit seizoen mee om de zege, met onder meer een tweede plaats in de Arno Wallaard Memorial en laatst nog een vierde plaats in de Omloop van Valkenswaard.

Van den Dool staat op 136 punten. Alleen een overwinning kan Van den Dool dus nog aan de eindzege in de Topcompetitie helpen, aangezien de winnaar 100 punten mag toevoegen aan zijn klassement. Visser moet dan wel buiten de top-27 eindigen en Ottema mag dan niet hoger dan de derde plaats finishen.

In de laatste drie edities van de Eurode Omloop eindigde Visser op plek 11, 20 en 59. Ottema eindigde vorig jaar als 20ste en in 2021 als 9de. Van den Dool eindigde vorig jaar op plek 6 en in 2021 na een aanvallende koers als 53ste. “In de Eurode Omloop voel ik me altijd in mijn element”, vertelt Topcompetitie-leider Visser over de wedstrijd. “Dat is altijd een zware wedstrijd en daar blijven uiteindelijk de sterksten over. De afgelopen jaren reed ik hier goed.”

Gekke koers
Normaal gesproken gaat Diftar dit niet meer weggeven. Maar in de koers weet je het nooit. Een lekke band kan een wedstrijd volledig doen keren. In de afgelopen edities van de Eurode Omloop hebben we al vaker gekke dingen zien gebeuren, zoals vorig jaar toen Tijmen Graat en Archie Ryan het peloton aan gort reden en een 1-2’tje deden met de opleidingsploeg van Jumbo-Visma. Eerder deed Bart Lemmen dat ook al.

Het parcours van de Eurode Omloop leent zich tot een knotsgek koersverloop: op een omloop van vijftien ronden rondom Kerkrade worden elke ronde verschillende klimmetjes afgewerkt. Het zwaartepunt is het Duivelsbos, waar de weg een aantal honderd meter met meer dan tien procent omhoog gaat. De omloop is bij vlagen technisch en smal, waardoor je de gehele koers bij de pinken moet zijn.

Het Duivelsbos- foto: Cor Vos

De koers start zondag om 13 uur vanaf de Markt in Kerkrade voor een wedstrijd over 156 kilometer. De finish wordt tussen 16.30 uur en 17.00 uur verwacht. Wordt de Topcompetitie nog op zijn kop gezet?

RIDE Magazine
1 Reacties
07-09-2024 19:09
Daemen de jong en crocket gaan samen enorme klappen uitdelen verwacht ik. Eindklassement is niet boeiend. Vorig jaar won Daemen dit en er is vervolgens niks mee gedaan(pro-conti contract dergelijke????) kortom, winst is enige wat telt morgen!! Visser in goede conditie maar zo nog 5-10 andere

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine