WK 2025: Florian Vermeersch schaamt zich na teleurstellende Mixed Relay
woensdag 24 september 2025 om 17:28

WK 2025: Florian Vermeersch schaamt zich na teleurstellende Mixed Relay

België kwam in de Mixed Relay op het WK in Rwanda niet verder dan een zevende plaats. Bij de mannen moest Florian Vermeersch al snel zijn makkers Victor Campenaerts en Jonathan Vervenne laten gaan. Bij VTM Nieuws heeft Vermeersch gereageerd op zijn tegenvallende optreden.

“Moest ik weten wat er scheelt, zou dat handig zijn. Sinds ik hier ben toegekomen, heb ik nog echt geen goed gevoel gehad op de tijdritfiets. Zondag niet en nu was het eigenlijk nog slechter”, aldus Vermeersch, die zondag strandde op een negentiende plaats, meer dan vijf minuten achter zijn winnende landgenoot Remco Evenepoel. “Terwijl ik me op training supergoed voel. Ik verkrampte in mijn linkerbeen. Misschien is het mijn positie, of toch iets anders, maar ik ben niet in mijn gewone doen op de tijdritfiets. Terwijl het op de wegfiets net heel goed gaat.”

“Het is mijn been dat ik vorig jaar gebroken heb, maar ik wil me er niet achter verstoppen. Ik hoop dat mijn goeie gevoel op de wegfiets kan worden doorgetrokken naar zondag. Maar nu overheerst een beschamend gevoel.”

Campenaerts wijst naar omstandigheden
Campenaerts zei na afloop bij VTM Nieuws dat de Mixed Relay ‘zeker geen succes’ was. “Het was echt heel zwaar”, aldus de 33-jarige renner. “Er zijn heel veel renners die zeggen: wow, we hebben de hoogte en omstandigheden onderschat. Als een triatleet de Iron Man op Hawaii doet, bereidt die zich daar een jaar op voor. Voor ons als wielrenners is het WK een van de dingen die je doet. (…) Het voelt hier niet extreem warm, maar als je over je limiet gaat, raak je je warmte niet kwijt.”

RIDE Magazine
3 Reacties
24-09-2025 18:04
Lijkt alsof hij alleen in Parijs Roubaix goed is. Stap naar UAE heeft nog niet het gewenste effect lijkt me
24-09-2025 22:33
Campenaerts maakt wel een vreemde veronderstelling, professionele triatleten pieken evengoed best naar wel wat doelen doorheen het jaar. Dat amateurs naar één enkele wedstrijd pieken is al meer de waarheid. Maar die werken ook nog tussen hun wedstrijden en trainingen door, dus die werken eigenlijk een zwaarder programma af dan een wielrenner als ze ernaar Hawaï gaan voor een echte uitslag :-P
    25-09-2025 12:49
    Maar dat je op 1500 meter hoogte en 28 graden sneller in het rood komt, klopt wel. Als je dan nog steeds je normale wattages wilt rijden, kom je sneller in het rood.

    Hup Bauke!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.