WK 2024: ‘Kritieke Muriel Furrer lag lange tijd onontdekt in bos na valpartij’
Foto: Cor Vos
vrijdag 27 september 2024 om 13:54

WK 2024: ‘Kritieke Muriel Furrer lag lange tijd onontdekt in bos na valpartij’

Volgens de Zwitserse krant Blick lag de Zwitsere junior Muriel Furrer donderdag lange tijd zwaargewond onontdekt in een bosrijke omgeving op het parcours van het WK in Zürich, al blijft er veel mysterie rond de crash zitten.

De 18-jarige Furrer kwam gisteren zwaar ten val tijdens de wegrit voor junioren vrouwen in Zürich. “Ze is naar het ziekenhuis afgevoerd met een traumahelikopter. Ze heeft een serieuze hoofdblessure opgelopen en is in een zeer kritieke toestand”, klonk het achteraf in een persbericht van de UCI. Over de omstandigheden en de oorzaak van de val werd niet gecommuniceerd.

Blick claimt dat tijdens de wedstrijd van de junioren dames er geen reddingsoperatie werd waargenomen rond het bosgebied van Küsnacht waar het ongeval gebeurde. De reddingshelikopter landde pas ongeveer een uur na het einde van de race in Küsnacht. Bovendien meldde een motard aan het medium dat hij niet op de hoogte was van de valpartij, waardoor er tijdens de tweede doortocht aan hetzelfde punt nog geen extra veiligheidsmaatregelen werden genomen. Furrer lag buiten het zicht van de caravaan.

Het incident speelde zich naar verluidt af in een steile bocht naar links, die er door de regen nog gevaarlijker bijlag. Voor de wedstrijden van vrijdag – de beloften mannen – werd het parcours wel beter beveiligd. Niemand van de organisatie of het veiligheidspersoneel mag over het incident praten.

RIDE Magazine
15 Reacties
27-09-2024 14:48
Haar overlijdensbericht is zojuist de wereld in gestuurd. Wat een verschrikkelijk nieuws. Hopelijk treft de UCI passende maatregelen om haar te herdenken
    27-09-2024 14:59
    Vreselijk… geen woorden voor…
27-09-2024 14:58
RIP Muriel. Wielrennen is sowieso al gruwelijk, maar het mag nooit zo zijn dat een renner of renster zo lang kwijt is zonder gemist te worden. Kwalijk. Dat niemand iets mag zeggen spreekt voor zich.
    28-09-2024 11:34
    De Zwitserse bond maakte zich in eerste instantie geen zorgen, omdat bekend was dat haar familie gekomen was om haar aan te moedigen. Men ging er dus aanvankelijk van uit dat ze bij haar familie troost was gaan zoeken.

    Uit de transpondergegevens zou overigens blijken dat ze al een uur in het bos lag voor er alarm geslagen werd.

    Wel opmerkelijk (misschien zelfs verdacht) dat de UCI spreekverboden oplegt. Normaal laat je dat over aan de bevoegde instanties: politie, justitie, onderzoeksrechter e.d.
27-09-2024 14:31
Als ze ergens tussen 2 groepjes reed, of aan de staart van een peloton is het niet onvoorstelbaar dat ze in een flits onopgemerkt de bosjes ingegleden is… wat een ophoping van brute pech… hopelijk snel beter nieuws…
27-09-2024 15:32
Als ze alle renners nu eens voorzien van een tracker in de helm ofzo, dat kan het live volgen van de koers leuker maken & dan kan dit soort zaken worden voorkomen.
    27-09-2024 20:47
    Niet alleen alle renners, ook alle moto's, dokter, ambulance, fotografen, rijkswacht m.a.w. iedereen die in de koers zit. Met de moderne gps toepassingen (alle satellieten, gps, Galileo, etc ... en zonder storing) waarvan al volop gebruik gemaakt wordt in de landmeetkunde is de afwijking nauwelijks enkele cm ! Je kan een koers dan sturen organisatorisch centraal aansturen m.b.t. veiligheid vanop afstand. De technologie is er, zoek hiervoor een partner, er zijn er genoeg ...
27-09-2024 16:02
Hoog tijd voor live gps tracking, een website, een kaart, en de locatie van elke renner met Strava als sponsor. Waar wachten ze op ? Veiligheid voor alles. Helaas te laat voor deze engel.
27-09-2024 17:55
Dat kan natuurlijk het verschil zijn tussen leven en dood. Wat ontzettend jammer, ze had mogelijk nog een kans gehad. Donkere wolk boven dit WK helaas.
27-09-2024 14:57
https://nos.nl/artikel/2538703-zwitserse-furrer-18-overleden-na-zware-valpartij-bij-wk-wielrennen

Inmiddels overleden verklaard.
27-09-2024 15:03
Condoleances aan haar familie en dierbaren.
27-09-2024 17:35
Wat mij vooral ook opvalt is hoe traag WF hier met deze berichtgeving is. Op andere sites wordt al gemeld dat het WK doorgaat maar versobert, naar aanleiding van een persconferentie en ook dat er een politie onderzoek komt.
    28-09-2024 11:22
    Is niet zo onlogisch: de redacteuren van WF zijn niet bepaald geïnteresseerd in vrouwenwielrennen.
27-09-2024 19:45
Goddomme wat een ramp..
In deze tijd van digitale mogelijkheden moet dit soort situaties toch te ondervangen zijn ?
Steven de jongh werd ook dankzij strava gevonden..
Weer een jong leven verloren..
27-09-2024 15:00
Op beeld te zien rechts van de weg ! Korte flits

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine