WK 2024: Dit is de selectie van België rondom uitgesproken kopman Remco Evenepoel
foto: Cor Vos
dinsdag 10 september 2024 om 17:49

WK 2024: Dit is de selectie van België rondom uitgesproken kopman Remco Evenepoel

Remco Evenepoel is zoals verwacht de absolute kopman bij de Belgen voor de komende wereldkampioenschappen wielrennen in het Zwitserse Zürich. Door de blessure en afwezigheid van Wout van Aert zijn nu alle ogen gericht op de dubbele wereldkampioen.

Evenepoel kan in de wegwedstrijd rekenen op een ervaren ploeg, want Maxim Van Gils is de enige WK-debutant. Verder rekent Sven Vanthourenhout, bezig aan zijn laatste grote klus als bondscoach, met Tiesj Benoot, Jasper Stuyven, Tim Wellens en Victor Campenaerts op renners die reeds gepokt en gemazeld zijn en al voor heel wat WK-vuren hebben gestaan.

De laatste twee namen in de selectie zijn Quinten Hermans en Laurens De Plus. Hermans was er twee jaar geleden al bij op het WK in het Australische Wollongong, toen Evenepoel de wereldtitel pakte. De renner van Alpecin-Deceuninck zat toen mee in de goede vlucht en speelde een belangrijke rol in de (voor)finale. Voor De Plus wordt het dan weer zijn eerste WK sinds Innsbruck 2018.

Opvallend: kopman Evenepoel moet het in Zürich zonder ploegmaten van Soudal Quick-Step stellen. De kopman zal uiteraard niet alleen in actie komen in de wegrit, aangezien hij ook zijn zinnen heeft gezet op het prolongeren van zijn wereldtitel in het tijdrijden. Campenaerts – zes jaar geleden goed voor WK-brons – is de tweede Belgische tijdrittroef.

Van Gils (rechts) krijgt als schaduwkopman ruimte om zijn eigen koers te rijden – foto: Cor Vos

Van Gils als schaduwkopman
Bondscoach Vanthourenhout maakte op een persconferentie zijn selectie bekend en keek ook al vooruit. “Met de Tour en de Spelen hebben we genoten van Remco Evenepoel. Hij wilde niet op het EK zijn, wat jammer is voor het publiek, maar ergens was het een zegen voor het WK. Het EK erbij was misschien net iets te veel geweest en dan was het misschien een net-niet verhaal geworden”, citeert Sporza.

“Remco zal er alles aan doen om zijn ambities waar te maken, maar laten we mild zijn als hij er toch niet in zou slagen. Hij smijt zich altijd 100 procent, dus laat ons hem steunen in dat proces richting Zürich. Maar laat ons niet te streng zijn als het niet lukt. De hele ploeg zal in ondersteuning rijden van Remco, al zal Van Gils schaduwkopman zijn.”

RIDE Magazine
13 Reacties
10-09-2024 19:37
IJzersterke selectie. Ik hoop natuurlijk op een nederlander, maar zo niet zou ik het leuk vinden als Evenenpoel nu eens zelf de Van Aert-factor is in de ploeg. Ofwel, dat één van de andere jongen kan winnen omdat iedereen naar Remco kijkt.
    10-09-2024 20:05
    Wellens die aangaat en zowel Evenepoel als Pogacar die blijven zitten zou wel leuk zijn ;-) Niet dat ik denk dat Pogacar genade gaat tonen voor zijn ploegmaat, daarvoor wil hij die eerste wereldtitel te graag. Net zoals o.a. Hirschi trouwens, voor eigen volk.
    11-09-2024 10:32
    Hoewel ik ook op zo een Wellens-scenario hoop, is de realiteit helaas anders. Slechts zelden heeft Tim zich kunnen onderscheiden in de monumenten, het lijkt erop dat dat laatste uur er vaak te veel aan is.
10-09-2024 22:25
Als Pogacar zijn tourvorm heeft dan is de winnaar wel bekend.
10-09-2024 19:00
Ik mis Van Wilder en vooral Van Eetvelt.
Van Eetvelt misschien zelf aangegeven niet hersteld te zijn na de Vuelta?
Van Wilder kan toch ook een eendagskoers rijden, ploegmaat van en ook zelfde maat(je) fiets als Remco. Zie ik meer een ploegspeler in dan Hermans. Maar ik neem aan dat de namen goed zijn doorgesproken met Remco en er een plan is waarvoor deze namen meer geschikt zijn...

Over Stuyven wordt overigens weinig gesproken maar als die z'n einde-Tour-vorm terugvindt wel een gevaarlijke klant.
    11-09-2024 01:07
    Misschien is Van Wilder gewoon niet in topvorm, zou zomaar kunnen. Verder heeft de bondscoach vooral gekozen voor ervaren mannen, die bewezen hebben een lange, zware koers goed te kunnen verteren.
11-09-2024 09:19
Sterk team natuurlijk, maar de enige kandidaat-winnaar lijkt mij Evenepoel. Toch een serieuze aderlating dat Van Aert er niet bij is, dan konden ze hun tactisch spelletje weer spelen met 2 speerpunten.
    11-09-2024 09:26
    Van Aert was geen echte kanshebber op dit parcourcs, Van Gils daarentegen is toch echt wel een gevaarlijke klant en een mooie beloning voor een dijk van een seizoen van deze talentvolle jonge klasbak
    11-09-2024 09:36
    Ik zag Van Aert als de belangrijkste schaduwkopman. Op wellicht nog zwaarder terrein zoals Imola en Tokio pakte hij zilver en hij was in de Vuelta in zeer goede conditie.

    Van Gils is een beloftevolle renner maar mist nog wat maturiteit voor een WK en lijkt al een tijdje op zoek naar de topvorm. Maar hij mag mij verrassen.
11-09-2024 12:07
Zeer sterk team, met maar een duidelijke kopman.... Met 4470 hoogtemeters is dit wellicht ook te zwaar voor een Van Gils, dus gewoon alle ballen op Remco.
11-09-2024 08:34
Graag geen meter op kop voor de Nederlandse selectie.
    11-09-2024 09:23
    Ach de laatste meter mag toch wel?
    11-09-2024 12:13
    Verwacht je überhaupt een Nederlander bij de beste 10 in de uitslag dan ? Ik weet het niet hoor, maar 4470 hoogtemeters is ook voor vriend Mathieu toch wel iets teveel van het goede.

    Slechts als het voorin stil valt zoals dit jaar in Luik-Bastenaken-Luik, zal hij kans krijgen om misschien terug te komen...... Al kent dit WK meer hoogtemeters dan Luik-Bastenaken-Luik en een Lombardije om maar even twee eendagswedstrijden te noemen die Mathieu nooit zal winnen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine