Sunweb heeft bekendgemaakt met welke zes renners het aanstaande zondag aan zal treden tijdens het WK Ploegentijdrit. De ploeg selecteerde met Tom Dumoulin, Wilco Kelderman en Sam Oomen drie Nederlanders. De selectie wordt compleet gemaakt door de Deen Søren Kragh Andersen, de Duitser Lennard Kämna en de Australiër Michael Matthews.
Selectie Sunweb voor WK Ploegentijdrit Søren Kragh Andersen (DEN)
Tom Dumoulin (NED)
Lennard Kämna (GER)
Wilco Kelderman (NED)
Michael Matthews (AUS)
Sam Oomen (NED)
Bij de dames komen onder meer Ellen van Dijk en Lucinda Brand aan het vertrek. Vorig jaar stond de damesploeg niet aan de start.
Selectie Sunweb (vrouwen) voor WK Ploegentijdrit Lucinda Brand
Ellen van Dijk
Leah Kirchmann
Floortje Mackaij
Coryn Rivera
Sabrina Stultiens
29 Reacties
Sterke selectie, top 5 moet kunnen.
Ik had toch echt eerder Arndt verwacht, dan Oomen. Arndt is toch zo’n renner die het tempo kan opvoeren en het hele jaar door prima tijdritten aflevert, body heeft en ervaring. Dat zie ik bij Oomen niet terug.
Volgens mij verspilde energie voor Dumoulin, twee hoofddoelen in een week lijkt me meer dan voldoende.
Sterke selectie die sowieso mee moet kunnen doen voor brons. Ik vind enkel Oomen een wat merkwaardige in dit gezelschap; meende dat het niet zo’n lastig parcours is en dan zijn er daar toch aardig wat hardrijders die me (op papier) waardevoller lijken in een ploegentijdrit.
Had ook eerder Arndt of Preidler verwacht in plaats van Oomen. Maar we laten ons verrassen!
oomen kan echt wel een goede vlakke tijdrit rijden !
Haal Kämna er af en je hebt de kern van de Tourploeg van 2018.
Qua namen verplicht om zich te mengen in de strijd om de medailles. Selectie van Oomen snap ik niet zo goed. Ziek uitgevallen in de Vuelta. Arndt had me logischer geleken, maar misschien hebben ze in Canada beoordeeld dat hij de vorm niet heeft.
Kragh Andersen is ook ziek geweest in de Vuelta, maar kwam er naar het einde goed doorheen. Mijn duwtje heeft hem daarbij natuurlijk flink geholpen, maar je weet nooit hoe hij herstelt na zo’n zware Vuelta.
Ook kansrijk bij de dames.
Vreemde keuze inderdaad om Oomen mee te nemen ipv Arndt of Preidler. Kan een verrassing worden…
Oomen misschien een enigszins verrassende keuze, maar Sunweb reed natuurlijk wel een uitstekende ploegentijdrit in de Vuelta. Wellicht dat ze hem daar sterk hebben zien rijden. Op papier in ieder geval een prima ploeg die zeker beter moet kunnen dan die zevende plek van vorig jaar.
Dit is alvast oefenen voor de TdF van 2018. Dan is het niet zo gek om Oomen mee te nemen. Maar hij is ook een goede tijdrijder.
Sterk team. Oomen is de verrassing.
@xistnc.Waarom verplicht, heb jij al de andere ploegen gezien , die hier
starten zoals Sky, Quick Step, Lotto Jumbo.
Terwijl je zelf zegt ik snap de selectie van Oomen niet, dus de ploeg is dan
volgens jou niet goed.
Ik verwacht dat deze ploeg zich kan meten met de andere ploegen die gaan strijden voor plek 3(denk dat BMC en Quick-Step normaal gesproken 1 en 2 zullen worden). Ik schat Lotto-Jumbo en Sky in als iets grotere favorieten voor die overgebleven medaille maar als deze ploeg in vorm is moeten ze het samen met Movistar en Orica die anderen heel lastig kunnen maken.
Sterk team hoor. Dumoulin, Kelderman en Matthews als ervaren motoren in het team. Andersen en Kamna hebben het in kortere tijdritten al meermaals bewezen. Oomen is inderdaad de verrassing, maar ook hij leek heel sterk in de ttt in de Vuelta.
Verwacht een top-5 van de ‘Nederlandse’ teams dit jaar.
@G.i.m.K
De ploegentijdrit was natuurlijk heel kort (13,7km.), maar ze reden een sterk tweede deel.
Lennard Kämna werd achtste in de lange (40,2km.) tijdrit, die is een specialist pur sang.
Kragh Andersen rijdt altijd hard, Oomen is inderdaad een vraagteken.
Eindigen denk ik tussen plaats 5 en 10. Snap dat Tom meedoet voor de sponsoren maar kost toch veel energie voor de individuele tijdrit.
@Pedalo
Onzin. Check even de voorgaande winnaars van de ITT en kijk of ze drie dagen eerder meededen met de TTT. Zowel Martin, Wiggins als Kyrienka deden allemaal mee. Niks mis met een sportieve heftige prikkel op de zondag voor een belangrijke week.
krypton – 11 september 2017 om 17:55
Haal Kämna er af en je hebt de kern van de Tourploeg van 2018.
Het zou me niet verbazen als hij wel in de Tourploeg gaat belanden.
Mooi teampje wel. Het is weleens anders geweest met de ploegentijdrit.
Kijk, dat is nog eens onderbouwen.
Een reden om Oomen NIET mee te nemen, al is ie nog zo goed, is omdat hij kleiner is dan mijn 12-jarige zoon; achter hem zit je niet uit de wind. De rest van de ploeg lijkt me sowieso ijzersterk. Hopelijk heeft Kamna geen last meer van zijn knie.
Sterke tijdrijders zijn niet altijd samen een sterke ttt ploeg. Juist een Arndt met en een tt en een eindschot lijkt me ideaal. Een ttt is veel meer interval dan een tt.
Zou zomaar verrassend podium kunnen zijn. Grootste vraagtekens zijn misschien wel Dumoulin (focus) en Kelderman (beetje moe?). Als die 2 top zijn zal het aan de rest niet liggen volgens mij. Oomen is gefrustreerd uit de Vuelta moeten stappen, die wil wel en was in topvorm. De anderen serieuze hardrijders. Ben heel benieuwd.
@maklukzat heeft gelijk. Dit van Oomen is mooi meegenomen voor volgend jaar. Niemand die denkt dat Sunweb gaat winnen – Sunweb ook niet. Podium kan net, maar het heeft meer waarde voor het team als Oomen volgend jaar in de TdF al een competitieve TT heeft gereden met dezelfde mannen.
Overigens, sterk staaltje team wordt dat in de TdF volgend jaar zeg..
Podium kan net, maar het heeft meer waarde voor het team als Oomen volgend jaar in de TdF al een competitieve TT heeft gereden met dezelfde mannen.
Echt? Als de ploeg mocht kiezen, dan heeft dat tweede hun voorkeur? En dat kan alleen op het WK?
Ik wil best geloven dat ze dit het sterkste team achten, maar niet dat bovenstaande werkelijk een doorslaggevend argument is geweest.