Wielertransfers 2014: Team Katusha, gebroeders Yates, Movistar….
maandag 23 september 2013 om 15:25

Wielertransfers 2014: Team Katusha, gebroeders Yates, Movistar….

peloton

foto: Sirotti

Momenteel zijn de beste renners ter wereld in Florence op zoek naar eeuwige roem. Het is echter ook de tijd van het jaar waarin veel renners op zoek zijn naar een nieuwe werkgever. De transfergeruchten beginnen dan ook toe te nemen en bovendien steeds concreter worden. In de rubriek ‘Wielertransfers 2014’ bundelt WielerFlits regelmatig de laatste nieuwtjes op transfergebied.

Team Katusha
Het Russische Katusha is druk bezig zijn selectie voor komend jaar af te ronden. Vandaag is bekend gemaakt dat drie renners de formatie van onder meer Joaquim Rodriguez en Alexander Kristoff komen versterken. Het gaat om de coureurs Egor Silin (25), Alexander Rybakov (27) en Pavel Kochetkov (27). De bekendste van het stel is ongetwijfeld Silin. De Rus komt over van Team Astana, waarvoor hij twee seizoenen uitkwam. In zijn tweede profjaar maakte hij indruk door onder meer zesde te worden in de Tre Valli Varesine en een rit te winnen in de Herald Sun Tour.

Katusha

De 27-jarige Rybakov komt over van het Procontinentale Rusvelo, net als ploegmakker Kochetkov. Beide renners wisten dit jaar weinig aansprekende resultaten te boeken. Kochetkov wist in 2012 echter de tijdrit te winnen in de Circuit des Ardennes, en eindigde dit jaar als vierde op het Russisch kampioenschap op de weg.

Team Movistar
Het Spaanse Team Movistar heeft opnieuw twee renners langer aan zich weten te binden. De Spanjaarden Jose Iván Gutiérrez en Imanol Erviti hebben hun contract verlengd bij hun werkgever. De 34-jarige Gutiérrez zal minstens één seizoen extra te bewonderen zijn bij de ploeg van manager Eusebio Unzue, terwijl Erviti er twee jaar aan vastplakt. Beide coureurs behoren inmiddels tot het meubilair van de Spaanse formatie, en zijn respectievelijk bezig aan hun tiende en negende seizoen bij Movistar.

imanol erviti

Simon en Adam Yates
Twee renners die momenteel zeer gewild zijn op de transfermarkt, zijn de gebroeders Simon en Adam Yates. De 21-jarige Simon maakte afgelopen week grote indruk in de Tour of Britain, waar hij op knappe wijze de koninginnenrit op zijn naam schreef en derde werd in het eindklassement. Daarnaast is hij wereldkampioen op de puntenkoers en won hij twee etappes in de Tour de l’Avenir. Zijn broer Adam werd in diezelfde beloftenkoers derde in de eindstand.

Team Sky leek de logische bestemming voor de twee nieuwe sterren aan het Britse wielerfirmament, maar een andere WorldTour-ploeg lijkt de slag te hebben gewonnen. Volgens de Dailymail hebben beide broers een contract getekend bij het Australische Orica-GreenEdge. Dat het Britse Sky zeker geen gegadigde is, blijkt uit de woorden van Bradley Wiggins. De eindwinnaar van de Tour of Britain bevestigde aan de pers dat Simon Yates volgend jaar profrenner zal worden, maar niet in de kleuren van de Britse miljoenenploeg.

RIDE Magazine
RIDE Magazine