Wielerploegen 2014: Katusha Team
vrijdag 10 januari 2014 om 06:41

Wielerploegen 2014: Katusha Team

Katusha Team

foto: Sirotti

Met de Tour Down Under in het vooruitzicht start het nieuwe wielerjaar. Nu de transfercarrousel stopt met draaien, presenteert WielerFlits de komende dagen de samenstellingen van de belangrijkste wielerteams. Vandaag de Russische ploeg met buitenlandse kopmannen: Katusha Team.

Katusha Team Tenue 2014
Land: flag-ru Rusland
Sponsor: Russische staatsbedrijven
Sinds: 2009
UCI-afkorting: KAT
Fietsen: Canyon

Aantal overwinningen 2013: 33
WorldTour Ranking 2013: 3
CQranking 2013: 4
Website: Katushateam.com
Facebook: Team Katusha
Twitter: @KatushaCycling

Vorig seizoen

Luca Paolini

2013 was één groot succes voor de Russische ploeg. De eerste zege van het seizoen kwam er al snel in de Ronde van Oman toen kopman Joaquim Rodriguez Oliver respectievelijk Chris Froome, Cadel Evans, Alberto Contador en Vincenzo Nibali het nakijken gaf op Green Mountain. In een ijskoud Gent won de 36-jarige Luca Paolini de Omloop het Nieuwsblad. Vier dagen later spurtte Alexey Tsatevitch naar winst in GP Le Samyn.

Daarna volgden ritoverwinningen voor Rodriguez en Alexander Kristoff in respectievelijk Tirreno-Adriatico en De Driedaagse De Panne-Koksijde. Ook Simon Spilak reed een uitstekend voorjaar met zeges in de eendagskoersen GP Miguel Indurain en Rund um den Finanzplatz Eschborn – Frankfurt en een ritzege en tweede plaats in het eindklassement van de Ronde van Romandie. In de Waalse Pijl ontbond Daniel Moreno zijn duivels en verraste hij zowel zijn kopman als de concurrentie met winst op de Muur van Huy. In Luik-Bastenaken-Luik leek Purito op weg naar winst, maar hij werd in de laatste hectometers voorbij gesneld door Daniel Martin.

Maxim Belkov

De Ronde van Italië was nog maar net begonnen toen Luca Paolini de derde etappe won en daarna vier dagen de roze trui droeg. Maxim Belkov mocht na een geweldige solo zijn handen in de lucht steken in de negende etappe naar Firenze. Als mooi slot van de Giro 2013 finishte Yuri Trofimov als dertiende in het eindklassement.

In de Ronde van Frankrijk was er geen ritoverwinning weggelegd voor Katusha. Kopman Rodriguez was, na eindwinnaar Froome en de Colombiaanse berggeit Nairo Quintana, de regelmatigste in de bergen en versloeg Contador en diens ploegmaat Roman Kreuziger in de strijd om de laagste podiumplaats.

Daniel Moreno

In de Ronde van Spanje schitterde Moreno met twee ritzeges en één dag in de rode leiderstrui, terwijl Rodriguez net niet fris genoeg was om mee te strijden voor eindwinst en met een vierde plaats net naast het eindpodium viel. De 34-jarige renner schreef wel nog een etappe op zijn naam. Veertien dagen later leek Purito op weg naar de wereldtitel in Firenze, maar hij werd geflikt door zijn eigen landgenoot Alejandro Valverde en moest genoegen nemen met de tweede plaats na wereldkampioen Rui Costa.

Net als in 2012 was Rodriguez ook dit jaar de beste in de herfstklassieker de Ronde van Lombardije, en verzekerde hij zich zo voor de derde keer in vier jaar van de eindwinst in de WorldTour.

Transfers:

menchov

Vergeleken met vorig jaar zijn er heel weinig veranderingen in de succesformule van Katusha. Met Denis Menchov verliezen het Russisch wielrennen en Katusha een grote naam. Menchov droeg echter de laatste jaren weinig bij aan het succes van Katusha; eerst waren er knieproblemen en dan plots de aankondiging dat hij per direct aan zijn pensioen begon op 19 mei 2013. Ook Xavier Florencio zette zijn fiets voorgoed in de schuur. De Spaanse knecht, die in 2006 Clásica San Sebastián won, gaat nu aan de slag als ploegleider bij de ploeg van algemeen manager Viatcheslav Ekimov. Timofey Kritskiy ging naar Rusvelo.

Drie renners verlieten dus de ploeg, drie Russische coureurs komen erbij. Egor Silin komt over van de Kazachse wielerploeg Astana. De 25-jarige Rus reed vorig jaar een onopvallend seizoen zonder grote ronde. Alexander Rybabov en Pavel Kochetkov komen beide over van het beruchte Rusvelo. Rybakov is 25 jaar jong en een vijfde plaats in de Duo Normand samen met Ilnur Zakarin was zijn beste prestatie afgelopen seizoen. Kochetkovs (27) beste prestatie vorig jaar was een vierde plaats op het nationaal kampioenschap van Rusland.

In
flag-ru Egor Silin (Astana Pro Team)
flag-ru Alexander Rybakov (Rusvelo)
flag-ru Pavel Kochetkov (Rusvelo)

Uit
flag-ru Denis Menchov (gestopt)
flag-es Xavier Florencio (gestopt)
flag-ru Timofey Kritskiy (Rusvelo)

Selectie 2014:

Joaquim Rodriguez

Amper wijzigingen in de samenstelling van Katusha voor 2014. De vijf succesvolste renners van vorig jaar bleven bij de Russische ploeg. Rodriquez zal in vergelijking met vorig jaar niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Purito kiest voor de dubbel Giro-Vuelta . De Spanjaard hoopt op 34-jarige leeftijd eindelijk zijn favoriete koers Luik-Bastenaken-Luik op zijn palmares bij te schrijven.

Daarnaast speelt de rode brigade Kristoff uit als kopman in de Ronde van Frankrijk. De ploegleiding van de Russische ploeg hoopt met de Noor een rit te winnen en een gooi te doen naar het puntenklassement. Zonder de Spaanse kopmannen Moreno en Rodriquez in de Tour lijkt het erop dat de 26-jarige spurter een volledige sprinttrein met zich mee krijgt.

Simon Spilak

Moreno, Paolini en Spilak zijn sterk en slim genoeg om (semi-)klassiekers naar hun hand te zetten. De Spanjaard richt zich op de Ardense klassiekers en ritzeges in de Ronde van Spanje.De Italiaanse krijger Paolini viert deze maand zijn 37ste verjaardag en mikt op de Vlaamse voorjaarsklassiekers. Hardrijders genoeg met de Russen Belkov, Pavel Brutt, Mikhail Ignatiev en Aleksandr Kuschynski om ritten te winnen na lange ontsnappingen.

Selectie 2014
flag-ru Maxim Belkov 09-01-1985
flag-ru Pavel Brutt 29-01-1982
flag-it Giampaolo Caruso 15-08-1980
flag-ru Sergey Chernetskiy 09-04-1990
flag-ru Vladimir Gusev 04-07-1982
flag-at Marco Haller 01-04-1991
flag-ru Petr Ignatenko 27-09-1987
flag-ru Mikhail Ignatiev 07-05-1985
flag-ru Vladimir Isaychev 26-04-1986
flag-ru Pavel Kochetkov 07-03-1986
flag-ru Alexandr Kolobnev 04-05-1981
flag-ru Dmitry Kozontchuk 05-04-1984
flag-no Alexander Kristoff 05-07-1987
flag-by Aleksandr Kuschynski 27-10-1979
flag-ru Viacheslav Kuznetsov 24-06-1989
flag-es Alberto Losada 28-02-1982
flag-es Daniel Moreno 05-09-1981
flag-it Luca Paolini 17-01-1977
flag-ru Alexandr Porsev 21-02-1986
flag-es Joaquim Rodríguez 12-05-1979
flag-ru Alexander Rybakov 17-05-1988
flag-de Rüdiger Selig 19-02-1989
flag-ru Egor Silin 25-06-1988
flag-lv Gatis Smukulis 15-04-1987
flag-si Simon Špilak 23-06-1986
flag-ru Yuri Trofimov 26-01-1984
flag-ru Alexey Tsatevitch 05-07-1989
flag-es Ángel Vicioso 13-04-1977
flag-ru Eduard Vorganov 07-12-1982
flag-ru Anton Vorobyev 12-10-1990

RIDE Magazine
RIDE Magazine