Wessel Mouris treedt in voetsporen Fabio Jakobsen met zege in Eschborn-Frankfurt U23
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 1 mei 2024 om 15:50

Wessel Mouris treedt in voetsporen Fabio Jakobsen met zege in Eschborn-Frankfurt U23

Wessel Mouris heeft woensdag de belofteneditie van Eschborn-Frankfurt gewonnen. Na een lastige koers van bijna 130 kilometer was de 21-jarige Nederlander van Metec-Solarwatt p/b Mantel de beste in de straten van Frankfurt. Daarmee treedt Mouris in de voetsporen van Fabio Jakobsen.

Fabio Jakobsen was in 2017 namelijk de laatste winnaar van de U23-editie van Eschborn-Frankfurt, toen hij nog voor SEG Racing Academy reed en Casper Pedersen en Patrick Müller wist te verslaan. Daarna ging de overwinning in de talentenversie van Eschborn-Frankfurt naar Denen: Niklas Larsen (2018), Frederik Rodenberg (2019) en Joshua Gudnitz (2023). In de tussenliggende jaren werd de wedstrijd niet verreden.

Nu is Wessel Mouris dus de volgende Nederlandse winnaar. Hij was in de sprint sneller dan twee Denen die allebei Hansen heten: Peter Øxenberg Hansen (ColoQuick) en Alexander Arnt Hansen (Airtox-Carl Ras). Samen met die laatste reed Mouris vooruit, waarna in de laatste rechte lijn een groepje van vijf kwam aansluiten. Met een sterke sprint wist Mouris nog de winst te pakken en die achtervolgers voor te blijven.

Mouris was vorige week ook al sterk, toen hij net buiten de top-10 eindigde in Gent-Wevelgem voor beloften. In 2023 boekte hij een zege, in de Poolse rittenkoers Carpathian Couriers Race.

RIDE Magazine
1 Reacties
01-05-2024 20:36
Het wil nog niet erg lukken met dat controleren van de stukjes....

"Fabio Jakobsen was in 2017 namelijk de laatste winnaar van de U23-editie van Eschborn-Frankfurt"

Dat impliceert dat ze gestopt zijn met de koers, waarschijnlijk weer een woordje gemist?

Reacties zijn gesloten.