Wereldkampioene Van der Heijden: “Zeker een grote verrassing”
foto: Cor Vos
zondag 3 februari 2019 om 12:34

Wereldkampioene Van der Heijden: “Zeker een grote verrassing”

Inge van der Heijden had een glimlach van oor tot oor na het behalen van de wereldtitel bij de beloften. De 19-jarige renster van CCC-Liv wist in de slotfase het verschil te maken, nadat het de hele wedstrijd bij elkaar bleef. “Dit is voor mij zeker een grote verrassing”, zei ze na afloop tegen WielerFlits.

Door de harde tegenwind bleef het lange tijd een compacte wedstrijd bij de U23-vrouwen. Onder meer topfavoriete Ceylin del Carmen Alvarado wist geen gat te slaan. Van der Heijden reed de hele cross op de voorposten en reageerde in de finale op een aanval van Alvarado.

“Ik kwam hier sowieso heen om te winnen, dat doet iedereen denk ik wel. Als je realistisch moet zijn dan was Ceylin het hele seizoen de sterkste. Ik wist dat ik goed in vorm was en om dat op deze dag uit te laten komen, dat is heel mooi”, zegt ze. “Het was echt heel lastig, want we konden niet weg komen. Ik ben heel slim geweest om steeds te profiteren van een ander en ik probeerde een goede positie in te nemen.”

Van der Heijden wordt gefeliciteerd na haar wereldtitel – foto: Cor Vos

‘Ik had het nog niet opgegeven’
“Ik wilde als eerste op de laatste schuine kant af, dat lukte”, legt ze haar tactiek in de slotronde uit. “Maar Ceylin haalde me in de afdaling in, waardoor ze een gaatje kreeg. Toen ging ik erop en erover toen zag ik dat ze stilviel.”

“Ik had het nog niet opgegeven. Vaak geef je dan op en denk je: ‘Dat gaat niet meer lukken’, maar ik voelde mij nog zo goed en merkte dat er een goede eindsprint in kon zitten. Daar wilde ik ook echt voor zitten. Dat het dan zo uitkomt, dat is echt geweldig. Het betekent heel veel voor mij, het is een hoogtepunt in mijn carrière. Voor iedereen is het een droom om wereldkampioen te worden en voor mij is die nu uitgekomen. Ik ga ook op de weg aan de slag (bij de wegploeg van CCC-Liv, red.), maar dat is vooral ter voorbereiding op het crossseizoen. Daar blijft mijn hoofddoel zitten.”

RIDE Magazine
1 Reacties
03-02-2019 20:35
Wat n topper. Niets gestolen en zelfs Alverado mede in n zetel naar finale gereden. Die had niet de benen vandaag, kan gebeuren. Leve aanstormend talent.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine