Weening: “Als ik een kans krijg, probeer ik die te grijpen”
woensdag 27 februari 2013 om 19:45

Weening: “Als ik een kans krijg, probeer ik die te grijpen”

pieter weening

foto: Sirotti

Pieter Weening is aan een goede Tour of Langkawi bezig. De Fries van Orica-GreenEdge staat momenteel tweede in het algemeen klassement. In gesprek met Velonation toont Weening zich strijdvaardig voor de komende ritten.

“We zullen zien”, zegt de 31-jarige Nederlander over zijn kansen om de leiding in het klassement te pakken. “We moeten wachten op een mogelijkheid. Als ik een kans krijg, zal ik die proberen te grijpen. Zo niet, dan niet”, analyseert Weening nuchter.

De weersomstandigheden zouden de Nederlander kunnen helpen. Het peloton rijdt in de komende ritten langs de kust, waardoor de wind mee zou kunnen spelen. Dit zou het team van leider Arredondo onder druk kunnen zetten.

“Dan moet de wind van een bepaalde kant komen”, weet Weening. “We moeten wachten en zien wat er gaat gebeuren.” De renner van Orica-GreenEdge sprokkelde in de rit van vandaag één bonificatieseconde. Zijn achterstand op Arredondo is nu nog 1’15”.

RIDE Magazine
RIDE Magazine