Vuelta 2025: Revelatie Raul García Pierna geeft op na val in tiende etappe
foto: Cor Vos
dinsdag 2 september 2025 om 15:09

Vuelta 2025: Revelatie Raul García Pierna geeft op na val in tiende etappe

Raul García Pierna was een van de ontdekkingen van de eerste week van de Vuelta a España, maar zal zich niet meer onderscheiden in de komende twee koersweken. De beloftevolle Spanjaard van Arkéa-B&B Hotels was in de tiende etappe betrokken bij een val en bleek te gehavend om zijn weg te vervolgen.

Door het hoge aanvangstempo in de beginfase van de etappe – de renners reden rond aan een gemiddelde van 50 kilometer per uur – brak het peloton even in twee delen, maar de geloste renners konden al snel weer terugkeren. Het bleef echter onrustig en dit resulteerde in een grote valpartij, maar de betrokken renners konden gelukkig weer opstappen en hun plaats innemen in het peloton.

Al viel er niet veel later toch een opgave te noteren: García Pierna had klaarblijkelijk te veel last van zijn val en moest de strijd staken. Hij is na zijn oudere landgenoot Cristían Rodríguez alweer de tweede coureur van Arkéa-B&B Hotels die de Ronde van Spanje heeft moeten verlaten.

De 24-jarige coureur was in de eerste Vuelta-week nog een van de ontdekkingen. De veelzijdige García Pierna – die op weg lijkt naar Movistar – eindigde als derde in de rit met aankomst in Cerler en werd vervolgens vijfde in de etappe naar Valdezcaray. In deze door Jonas Vingegaard gewonnen bergrit deed hij niet onder voor veel klassementsrenners en nam hij zelfs brutaal het initiatief.

Uitvallers

Etappe:
RIDE Magazine
4 Reacties
02-09-2025 15:28
Kap eens met die jeuktitels.
    03-09-2025 05:23
    Hoe jeuk , waar jeuk ?
02-09-2025 15:19
Sh#t! Ik had Spaanse revelatie in me pooltje zitten..
02-09-2025 15:42
Heel spijtig voor Spaanse revelatie dat hij heeft moeten opgeven in deze Vuelta.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine