Vuelta 2025: Elia Viviani gedeclasseerd na sprintduel met Jasper Philipsen
foto: Cor Vos
zaterdag 30 augustus 2025 om 18:38

Vuelta 2025: Elia Viviani gedeclasseerd na sprintduel met Jasper Philipsen

Elia Viviani kwam als tweede over de streep in rit acht van de Vuelta a España, maar is teruggezet naar plek 105. De jury heeft de Italiaan gedeclasseerd omdat hij in de sprint van zijn lijn afweek.

Viviani werd in finishplaats Zaragoza goed afgezet door zijn ploegmaats van Lotto. De 36-jarige renner ging vervolgens zelf de sprint aan. Hij lag lang op kop, maar week tijdens zijn sprint ver af naar links. Daar kwam Jasper Philipsen opzetten. De Belg van Alpecin-Deceuninck vond nog wel een klein gaatje tussen Viviani en de hekken, waardoor hij nog wel langszij kon komen om de rit te pakken.

Gele kaart
Viviani kwam als tweede over de finish, maar is dus teruggezet naar plek 105. Ook Bryan Coquard (de oorspronkelijke nummer zes) werd door de jury gedeclasseerd. Beiden hebben daarnaast een gele kaart gekregen, een boete van 500 Zwitserse franc en 8 punten aftrek in het puntenklassement.

Kort na de finish, toen Viviani nog niet wist dat hij gedeclasseerd zou worden, ging hij bij Eurosport al in op zijn move. Hij was zich toen van geen schuld bewust. “Ik hoorde Philipsen schreeuwen aan de kant van de hekken, dus ik wilde hem niet insluiten. Dat is niet hoe ik koersen win”, klonk het.

Door de declassering van Viviani schuiven Ethan Vernon en Arne Marit beiden een plekje op in de daguitslag. Vernon is de nieuwe nummer twee, Marit de nieuwe nummer drie.

RIDE Magazine
9 Reacties
30-08-2025 18:44
Coquard staat ook niet meer in de uitslag
    30-08-2025 18:52
    Goed van de jury. Mag ook eens gezegd worden.
30-08-2025 18:49
Wat erg voor Viviani.
30-08-2025 20:00
Hij was zich toen van geen kwaad bewust ..
Ga maar naar de baan terug, hier niets meer te zoeken.
31-08-2025 11:47
Hij is zich van geen kwaad bewust.... als er nou één schoolvoorbeeld van van je lijn afwijken is.....
110% terechte jury beslissing!
30-08-2025 19:03
Deze zag niemand aankomen..
30-08-2025 21:41
Tijd om lijnen te trekken op de weg in de laatste 200 meter. Dan kan iedereen heel makkelijk zien wie er van zijn lijn afwijkt. Inclusief de renners in kwestie.

En voor het gevaarlijk uit laten zakken mogen ze ook veel vaker ingrijpen. Niet alleen in de laatste 200 meter, maar ook in de aanloop naar de sprint.
30-08-2025 23:09
Ze vergeten alleen Planckaert die ook als een idioot reed.
Maar ze treden in ieder geval op.
31-08-2025 10:24
De sprinters blijven het geoorloofd vinden om van links naar rechts te gaan, zolang er geen valpartijen gebeuren. Ook nu is Viviani zich van geen kwaad bewust, omdat hij de weg overstak. Misschien goed als de UCI een bijeenkomst met de sprinters heeft en hun uitlegt wat de regels zijn. Het kan natuurlijk zijn dat de sprinters de regels alleen willen begrijpen als ze in hun voordeel zijn

Reacties zijn gesloten.