Vuelta 2024: Tijdsverlies Adam Yates, opgave van afscheidnemende Uran na valpartij in afdaling
Foto: Cor Vos
donderdag 22 augustus 2024 om 18:20

Vuelta 2024: Tijdsverlies Adam Yates, opgave van afscheidnemende Uran na valpartij in afdaling

Een valpartij in de afdaling van de Puerto Martinez (derde categorie) heeft roet in het eten van een aantal belangrijke renners gegooid in de zesde Vuelta-etappe. Voor één van hen leidde dat zelfs tot een opgave.

De Italiaanse vluchter Marco Frigo (Israel-Premier Tech) was de eerste die in de verraderlijke afdaling het asfalt kuste. Hij vatte een bocht iets te hevig aan, waardoor hij met zijn linkerkant op de weg terechtkwam. Maar daar zou het dan ook niet bij blijven, want achtervolger Pelayo Sanchez (Movistar) overkwam niet zo veel later hetzelfde.

Even later dook ook het peloton de chaos in. Eerst werd Welay Berhe (Jayco AlUla) buiten beeld bij de slachtoffers gemeld, maar ook Andreas Kron (Lotto Dstny), Matthew Riccitello (Israel-Premier Tech), Adam Yates (UAE Emirates) en Rigoberto Uran (EF Education First-EasyPost) moesten eraan geloven. Voor Uran – bezig aan zijn laatste grote ronde – bleek de schade zelfs te groot om de aankomst te halen. Hij wordt momenteel nog onderzocht door de medische staf van de ploeg op eventuele blessures.

Yates, die al geen al te beste beurt maakte op Pico Villuercas en daar twee minuten op de andere klassementsrenners verloor, had eveneens zijn tijd nodig om terug in zijn ritme te komen op de korte slotbeklimming en verloor zo opnieuw bijna twee en een halve minuut op de andere klassementsmannen. De schade valt gelukkig mee, volgens zijn ploeg gaat het enkel om schaafwonden. Riccitello – voor deze rit nog de nummer twaalf in de stand – moest zelfs bijna dertien minuten toegeven, waardoor we de twee stilaan kunnen afschrijven voor een goede eindnotering.

Uran is overigens niet de enige die de Vuelta moest verlaten tijdens de zesde rit. Ook snelle man Jon Aberasturi (Euskaltel-Euskadi) – nochtans nog derde in de massasprint op dag drie – en pocketklimmer Kenny Elissonde (Cofidis) moeten naar huis.

Uitvallers

Etappe:
RIDE Magazine
5 Reacties
22-08-2024 19:02
Vreemd, heel vreemd dat UAE Del Toro en Sivakov niet op Yates liet wachten. Die zou met steun van hen de schade waarschijnlijk aardig hebben kunnen beperken . En dat terwijl men gisteren nog verkondigde dat de ploeg nog steeds alle vertrouwen in Yates had. Nou dat blijkt vandaag wel. Lijkt mij een voorbeeld van een dure vergissing. Een ongetwijfeld zwaar teleurgestelde Yates gaat zich de komende 2 weken echt niet meer leeg rijden voor Almeida....
    22-08-2024 19:28
    Gaat ie juist wel. Krijgt rijkelijk betaald en hoeft niet meer voor eigen klassement te rijden.
22-08-2024 20:46
@ lampje
Hij was naar de Vuelta gekomen om 'm te winnen. Nu dat normaal gesproken niet meer gaat lukken en hij ook gemerkt heeft dat hij niet op de steun van zijn ploeggenoten hoeft te rekenen lijkt het me vrij normaal dat hij diezelfde ploeggenoten niet nog optimaal gaat helpen. Dan kan hij zich beter sparen voor de Italiaanse koersen in het najaar.
    22-08-2024 20:48
    Maar dat is toch gewoon een gegeven waarmee ze bij UAE aan de koers starten?
23-08-2024 10:26
heeft er iemand info over mc nulty,hij kwam in de laatste groep binnen,je zou denken dat hij ziek is ???

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine