Vuelta 2024: Ploegbus Soudal Quick-Step kapot, afwezig Burgos-BH schiet te hulp
foto: X @AS_Ciclismo
woensdag 21 augustus 2024 om 14:20

Vuelta 2024: Ploegbus Soudal Quick-Step kapot, afwezig Burgos-BH schiet te hulp

Burgos-BH is dit jaar niet welkom in de Ronde van Spanje, omdat de ploeg geen wildcard heeft gekregen, maar woensdag was plotseling toch de ploegbus van het ProTeam te vinden in het paddock. Dat heeft een opmerkelijke reden: de ploegbus van Soudal Quick-Step is kapot en als vervanging is de bus van Burgos-BH geregeld.

De busproblemen van Soudal Quick-Step, dat in de Vuelta rijdt met Mikel Landa als kopman, kwamen dinsdag voor de start al aan het licht. De renners van de Belgische formatie moesten zich daardoor op straat klaarmaken voor de etappe en werden gastvrij ontvangen door buurtbewoners om bijvoorbeeld naar het toilet te kunnen.

Een dag later was de eigen ploegbus nog altijd niet gemaakt, waardoor een oplossing gevonden moest worden. Vanwege de extreem hoge temperaturen, die richting de 40 graden gaan in het zuiden van Spanje, wilde de ploeg namelijk een goede bus hebben met onder meer airconditioning. En toen dook woensdag voor de start plots de paarse bus van Burgos-BH op.

De Spaanse krant Marca sprak met buschauffeur David, die voor deze ene keer een shirt van The Wolfpack droeg. “Ik was in Frankrijk op vakantie met mijn familie en werd gebeld dat Quick-Step een probleem had met hun bus. Heel vroeg ging ik terug naar Burgos, daarna wist ik de start nog op tijd te halen”, vertelde de chauffeur.

RIDE Magazine
6 Reacties
21-08-2024 14:32
En de chauffeur van Quick-Step? Heeft die nu onverwacht vakantie?
    21-08-2024 14:51
    Precies waar ik ook aan dacht, haha! Erg bijzonder allemaal weer.
    21-08-2024 14:53
    Dat lees je in het volgende artikel! Wat er toen gebeurde raad je noooooit!
    21-08-2024 16:01
    Er is wel net een plekje vrijgekomen in Frankrijk voor hem..
21-08-2024 16:39
Patrick al boos dat dit weer geld kost waarvoor eigenlijk geen budget is ?
    21-08-2024 18:48
    Dan had ie misschien een paar centjes moeten uitgeven om de eigen bus goed te onderhouden. ;-)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine