Vuelta 2020: INEOS Grenadiers aast op succes met Chris Froome en Carapaz
foto: Cor Vos
maandag 19 oktober 2020 om 13:34

Vuelta 2020: INEOS Grenadiers aast op succes met Chris Froome en Carapaz

Voor Chris Froome wordt zijn zevende deelname aan de Vuelta a España een speciale. Het wordt namelijk zijn laatste grote ronde met INEOS Grenadiers. De tweevoudige winnaar van de Spaanse etappekoers kondigde aan zich weg te cijferen voor Richard Carapaz.

Voor Froome is de Vuelta zijn eerste grote ronde sinds de Tour de France van 2018, zijn eerste na zijn zware val in het Critérium du Dauphiné vorig jaar. Dat hij hoopt goed te presteren in Spanje en hij voelt dat hij voortdurend verbetert, laat de Britse renner weten via zijn ploeg. Hij bevestigde dat hij kopman Carapaz gaat steunen op weg naar Madrid. “We hebben hier een geweldige ploeg om Richard zo goed mogelijk te ondersteunen.”

De tweevoudige eindwinnaar neemt de Vuelta per dag en ziet dan wel hoe het loopt. “Persoonlijk neem ik de eerste paar dagen de tijd om te zien waar ik in het peloton sta. Het is vrij lastig om te zeggen waar ik momenteel sta, aangezien ik de laatste tijd niet veel etappekoersen heb gereden. De signalen tijdens de training worden steeds beter en ik voel me weer meer mezelf, wat geweldig is. Na de eerste etappes zal ik een duidelijker beeld hebben voor de rest van de wedstrijd.”

Vreemd seizoen
Toen bekend werd dat Froome de Tour de France zou overslaan dit jaar, was hij aanvankelijk de beoogde kopman voor de Vuelta. Maar uiteindelijk is dat Carapaz dus geworden. “Het was voor iedereen een heel vreemd seizoen, maar ik ben erg gemotiveerd en wil heel graag goed rijden – en daar hebben we ook een geweldige ploeg voor. Ik hoop dat het allemaal goed gaat en ik mee kan strijden in deze grote ronde.”

De eerste week wordt erg belangrijk voor het verdere verloop van de Vuelta a España, constateert de Ecuadoraan. “Het wordt een erg nerveus begin, dat cruciaal wordt voor het klassement. Ik ben in goede vorm en voel me erg gemotiveerd om ervoor te gaan. Ik denk dat ik in de top van het klassement mee kan doen in de Vuelta. We hebben een heel sterke ploeg en we willen er graag aan beginnen.”

Naast Froome en Carapaz maken Andrey Amador, Michał Golas, Dylan van Baarle, Cameron Wurf en de Vuelta-debutanten Brandon Rivera en Iván Ramiro Sosa de selectie compleet.

Selectie INEOS Grenadiers voor Vuelta a España (20 oktober-8 november)
flag-gb Chris Froome
flag-ec Richard Carapaz
flag-cr Andrey Amador
flag-pl Michał Gołaś
flag-co Brandon Rivera
flag-co Iván Ramiro Sosa
flag-nl Dylan van Baarle
flag-au Cameron Wurf

RIDE Magazine
15 Reacties
19-10-2020 13:44
lol, hij had zelf niet het vertrouwen. Iedereen kon zien dat hij nog lang niet klaar was voor de tour. Ik ben wel heel benieuwd wat hij komende weken kan laten zien.
19-10-2020 13:48
Ik ben ook benieuwd. Dit is namelijk van heel andere strekking dan wat ik elders lees.
19-10-2020 13:52
https://www.cyclingweekly.com/news/racing/vuelta-a-espana/ineos-grenadiers-confirm-line-up-to-support-chris-froome-at-the-vuelta-a-espana-472969

Ik vermoed dat de redactie dit artikel te vluchtig heeft gelezen of heel slecht vertaald heeft.
19-10-2020 13:54
Zou me verbazen als Froome deze ronde uitrijdt.
19-10-2020 13:56
Dat zal het zijn, en dan door een stagiair die verder het wielrennen nauwelijks volgt waarschijnlijk.
19-10-2020 13:56
Verkeerd gelezen inderdaad. Het stukje tekst m.b.t. Carapaz gaat over de afgelopen Tour de France ...
19-10-2020 14:08
In de breedte toch wat minder sterk team van ineos dan we gewend zijn met wurf en Rivera.
19-10-2020 14:12
Leuk voor Wurf. In januari een telefoontje of hij wat wedstrijden kon invallen omdat Kiryienka moest stoppen en dan in oktober nog een grote ronde kunnen rijden.
19-10-2020 14:52
Van dit team verwacht ik nog het meeste van Sosa.
Vuelta is echt zo'n ronde waarbij het er bij hem kan uitkomen.
19-10-2020 15:03
Moscon dus definitief op zijspoor. Die raakt nooit nog op niveau.
    19-10-2020 16:09
    Exact mijn gedachte. Wel bizar hoor, was toch één van die multi-talenten die álles kon. Uiteindelijk misschien dus niks...
19-10-2020 15:56
Wat is de bron van dit artikel waarin staat: "INEOS Grenadiers begint dinsdag met Chris Froome als kopman aan de Vuelta a España. Ook Richard Carapaz maakt deel uit van de selectie."?

In een interview op Cyclingnews zegt Froome zelf dat hij meegaat om kopman Carapaz te ondersteunen ...
    19-10-2020 16:10
    Mmm, da's wel essentiële informatie inderdaad!
19-10-2020 17:21
Als Froome serieus meedoet om de overwinning in deze Vuelta, dan zou ik me ernstig zorgen gaan maken. Lijkt mij dat alleen Carapaz kopman is. Froome hooguit als luxe-knecht.
19-10-2020 18:14
Froom die boven verwachting gaat presteren. En waarom niet ook al zag het daar 6 weken geleden nog niet naar uit.
Zou mooi zijn om al die puffer complotdenkers weer op de kast te krijgen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine