‘Vuelta 2014 eindigt met individuele tijdrit in Santiago de Compostella’

foto: Sirotti
De Ronde van Spanje zal volgend jaar afgesloten worden met een individuele rit tegen de klok. Volgens Biciciclismo staat er een afsluitende tijdrit in Santiago de Compostella gepland. Deze zal vermoedelijk in de avonduren plaatsvinden.
Het startschot wordt op 23 augustus gegeven in Cadiz, waar de Vuelta de eerste drie dagen zal verblijven. De organisatie moet nog beslissen of er gestart wordt met een ploegen- of een individuele tijdrit.
Met La Camperona wordt er een nieuwe beklimming toegevoegd. De berg in de regio Leon zou een maximaal stijgingspercentage van maar liefst 22% hebben. La Farrapona keert terug nadat het in 2011 al eens in het parcours opgenomen was. Destijds ging de zege naar Rein Taaramäe. Op de voorlaatste dag is er een aankomst bovenop Puerto de Ancares. Joaquin Rodriguez won hier in 2012 een Vueltarit.
De Vuelta 2014 staat op de kalender van 23 augustus tot 14 september. Het volledige parcours wordt op 11 januari officieel bekend gemaakt.