Vrijspraak voor Chris Froome in Salbutamol-zaak
De UCI sluit het onderzoek rondom Chris Froome. De internationale wielerunie spreekt de viervoudig winnaar van de Tour de France vrij van dopinggebruik, nadat bij hem een te hoge hoeveelheid salbutamol was aangetroffen tijdens de Vuelta van 2017. Froome kan hierdoor starten in de Tour de France.
Na de afwijkende analyse van de hoeveelheid salbutamol bij Froome (7 september 2017) begon een lang proces, waarin de kopman van Sky moest aantonen hoe het kon gebeuren dat er meer dan de toegestane hoeveelheid bij hem aangetroffen werd. In de tussentijd mocht hij blijven koersen.
Op 4 juni jongstleden heeft Froome zijn uitleg gestuurd, met hierbij ook nog het nodige papierwerk van ingeschakelde experts ter verdediging van zijn uitleg. Op 28 juni kwam het WADA (Wereld Anti Doping Agentschap) met de verklaring dat, gegeven de feiten in de zaak, de resultaten van de test van Froome niet hoeven te leiden tot een AAF (Adverse Analytical Finding). Op basis van deze conclusie van het WADA, heeft de UCI besloten de zaak-Froome te sluiten.
De reden dat het langer duurde dan door het grote publiek gewenst, komt volgens de UCI omdat men Froome een eerlijk proces wilde geven, net zoals bij elke andere renner het geval zou zijn geweest.
Met zijn vrijspraak behoudt Froome zijn eindzeges in zowel de Vuelta van vorig jaar als de Giro van dit jaar.
[poll id=”839″]
WADA heeft niemand vd hatertjes het over.
Ik ben blij dat dit nu klaar is.
En o ja...
AU REVOIR ASO
@jooprioolpijp: amen!
Vervelende is natuurlijk wel dat dit a) de sport blijft schaden en b) dit waarschijnlijk gevolgen gaat hebben voor Froome, daar hij al niet heel populair was bij het (Franse) publiek en nu helemaal persona non grata voor sommige zal zijn en dan kunnen er wel eens hele gekke dingen gebeuren.
Eens, wij kunnen hier niet inhoudelijk over oordelen hoewel iedereen natuurlijk zijn mening heeft. Wat ik hoop is dat de reden van de vrijspraak op één of andere manier naar buiten komt, voor het publiek en voor de renners die hier in het verleden voor zijn gestraft.
Hoe meer hoe beter ;) Zelf denk ik dat Froome of Dumoulin uiteindelijk sowieso niet wint overigens. Zo'n Giro hakt er toch in.
Het is echter nog steeds veel logischer om aan te nemen dat deze waarden zijn ontstaan door teveel gebruik (en dus doping) door Froome. Helaas is het dus niet hard te maken en gaat Froome dus hiermee weg komen bij de officiele instanties. Bij het publiek en zijn collega's waarschijnlijk echter niet.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect