Voorbeschouwing: Giro di Piemonte
woensdag 14 oktober 2009 om 20:17

Voorbeschouwing: Giro di Piemonte

Het is de maand van de Italiaanse najaarsklassiekers, en dat zullen we geweten hebben ook. Na de Coppa Sabatini, GP Beghelli en de prachtig eindigende Giro dell’Emilia wacht de renners zaterdag de Ronde van Lombardije, maar donderdag komt eerst nog de Giro di Piemonte.

Giro di Piemonte 2008
Daniele Bennati won de Giro del Piemonte zowel in 2007 als 2008. De Italiaan van Liquigas was in de Italiaanse 1.HC koers vorig jaar de snelste in de massasprint. De Italiaan Luca Paolini eindigde op de tweede plek, voor de Wit-Rus Alexandre Usov.

Parcours
De 1.HC koers Giro di Piemonte wordt voor de 95e keer verreden. Veel is er nooit veranderd aan het parcours. Dit jaar moeten de renners vanaf 90 km een stuk of vier heuveltjes over, die echter in steilheid en lengte niet al te veel voorstellen. De laatste 40 km zijn dan ook betrekkelijk vlak, hoewel het een paar kilometer voor de finish nog even omhoog gaat.
Profiel
Laatste kilometer
Plattegrond

Favorieten
Giovanni Visconti heeft de Europe Tour binnen en richt zich nu op de Ronde van Lombardije, waar hij een goede kans denkt te maken. Er is een splitsing onder de favorieten voor de ‘klassieker van de vallende bladeren’: sommigen willen zich in rust voorbereiden op de grootste najaarsklassieker, terwijl anderen in de Giro di Piemonte een perfecte voorbereiding zien.

Dit zien we ook terug in het deelnemersveld. Hoewel de geschiedenis en het parcours wijst op een massasprint, doen er genoeg mannen mee die daar geen belang bij hebben. Het is echter de vraag of Cadel Evans, Samuel Sanchez en Joaquin Rodriguez meer gaan doen dan warm rijden.

Nee, de kanshebbers voor deze koers mogen we toch wel zoeken in de sprinters. Bennati is er dit jaar niet bij, maar zijn ploeg komt wel met Francesco Chicchi, Murilo Fischer en Jacopo Guarnieri. Lampre brengt Francesco Gavazzi, Mirko Lorenzetto en outsider Alessandro Ballan. Net zo’n outsider is Phillipe Gilbert, niet de man voor de massasprint maar wel de man in vorm. En hier mogen we dan Simon Gerrans ook bij noemen.

Luca Paolini, vorig jaar tweede, is er ook weer bij. Net als de man aan de andere kant van het podium in 2008; Aleksandr Usov. Diquigiovanni brengt Francesco Ginanni, snel maar niet in topvorm. Voor Katusha gaan de Italianen Luca Mazzanti en Pipo Pozzato hopelijk hun best doen. Toch missen er door het ontbreken van CSF, LPR en Ceramica Flaminia best wat snelle thuisrijders. Wie weet, maken Aleksanr Kolobnev en Matteo Carrara daardoor ook nog wel een kans.

Officiële deelnemerslijst
Up-to-date deelnemerslijst

Koldo’s Favorieten
**** Francesco Gavazzi
*** Phillipe Gilbert, Filippo Pozzato
** Aleksandr Usov, Luca Paolini, Murilo Fischer
* Mirko Lorenzetto, Alessandro Ballan, Francesco Ginanni, Francesco Chicchi

RIDE Magazine
RIDE Magazine