Voorbeschouwing: Etappe 3 Ronde van Spanje
maandag 1 september 2008 om 08:49

Voorbeschouwing: Etappe 3 Ronde van Spanje

Waar Alejandro Valverde de eerste etappe in lijn nog kon winnen, is de kans groot dat vandaag wel een sprinter wint. De renners rijden vandaag over 168,6 kilometer van Jean naar Cordoba.

De vraag is natuurlijk of Alejandro Valverde zijn leiderstrui wil verdedigen. Valverde zal namelijk nog genoeg momenten kennen om de leiderstrui weer terug te veroveren. De kans is er dan ook er een groepje vluchters wegblijft.

Parcorus

Het begin van de etappe is nog licht heuvelachtig, waarna het steeds vlakker wordt. Op veertig kilometer van de streep zal er echter weer geklommen moeten worden, dan moeten de renners de San Jerónimo omhoog.

De San Jerónimo is 13,2 kilometer lang en 3% gemiddeld Na de beklimming volgt nog een vlak stuk, waarna de renners gaan afdalen naar Cordoba. Pas op een paar kilometer van de streep, wordt het weer vlak. Als het peloton dan nog bij elkaar is, kan er worden gesprint.

Favorieten

Dit is een etappe die gemaakt lijkt voor de sprinters, als er geen gekke dingen gebeuren op de laatste klim, dan zal een van de sprinters de etappe winnen. De twee sprinters die nu in een goede vorm zijn, zijn Tom Boonen en Daniele Benatti. Die twee zijn dan ook favoriet voor de zege vandaag.

Oscar Freire had gisteren nog wat last van een verkoudheid, maar misschien is hij vandaag al weer wat beter. Freire is ook iemand die zomaar weer bij de beste hoort, voor hem wordt het dus afwachten. Daarnaast zijn er ook nog vele outsiders zoals Danilo Napolitano, Erik Zabel, Koldo Fernandez, Juan Jose Haedo en Greg van Avermaet.

Onze voorspelling

**** Tom Boonen
*** Daniele Bennati, Oscar Freire
** Erik Zabel, Greg van Avermaet, Danilo Napolitano
* Paolo Bettini, Leonardo Duque, Koldo Fernandez, Juan Jose Haedo

RIDE Magazine
RIDE Magazine