Voorbeschouwing: Etappe 13 Ronde van Italië
Morgen zien we waarschijnlijk de Rabobank-ploeg voor het eerst echt goed in beeld rijden deze Giro d’Italia. Zij moeten namelijk de roze trui van Denis Menchov “verdedigen”, maar dat zal ze niet veel moeite kosten. De renners krijgen namelijk een zo goed als vlakke rit voor de kiezen, met slechts een paar klimmetjes, dus het zal vast en zeker op een massasprint uitdraaien.
Parcours
Er wordt vrolijk doorgegaan met het afwisselen van omstandigheden in de etappes, want ditmaal mag het peloton weer koersen over vlakke wegen. Vanaf de kust wordt er landinwaarts gedraaid en met alleen een derde categorie puist na zo’n 65 kilometer is dit een bijna vlakke rit die waarschijnlijk een massasprint oplevert.
Profiel
Favorieten
Het noemen van de favorieten voor deze etappe is niet zo moeilijk. Mark Cavendish heeft de laatste twee massasprints gewonnen, en zal hier ook weer een gooi gaan doen naar de etappewinst. Hij sprak vandaag nog over de puntentrui, dat was zijn doel, maar die is ver weg door onder meer een val in de derde etappe.
Tyler Farrar werd zondag derde en woensdag tweede, de Amerikaan wil vast en zeker nog een treetje hoger eindigen. Farrar heeft alleen het probleem dat hij zich nog niet zo heel goed kan plaatsen in de sprint, vaak moet hij van te ver komen en dan resteert hem slechts een ereplaats. In de Tirreno-Adriatico heeft hij al laten zien dat hij Cavendish kan verslaan dus het is mogelijk.
Naast deze twee mannen zijn er natuurlijk ook nog Alessandro Petacchi en Allan Davis die mee gaan doen om de overwinning. Petacchi heeft al twee keer gewonnen, maar dat was in de eerste week en het gaat de voorbije dagen wat minder in de sprints. Allan Davis heeft niet de echte klasse van de drie andere mannen maar kan wel heel goed het wiel kiezen, dat leverde hem toch al een pak top vijf plaatsen op deze Giro.
Mijn favorieten
**** Mark Cavendish
*** Tyler Farrar, Alessandro Petacchi
** Allan Davis, Robert Hunter, Matthew Goss, Robert Förster
* Philippe Gilbert, Sébastian Hinault, Ben Swift, Francesco Gavazzi