Voorbeschouwing: Etappe 11 Vuelta a España
dinsdag 8 september 2009 om 20:34

Voorbeschouwing: Etappe 11 Vuelta a España

De bergetappes volgen elkaar rap op deze Ronde van Spanje. Zondag en maandag waren er twee en morgen duiken we alweer de bergen in. De organisatie van de Vuelta bouwt het wel op qua moeilijkheidsgraad. Morgen valt het nog mee qua zwaarte maar vanaf vrijdag gaat het zwaar worden.

Etappe 11: Murcia – Caravaca de la Cruz (200 km) 9/9
De elfde etappe is net als de tiende etappe een overgangsetappe, alleen is de etappe van morgen toch wat lastiger dan die van gisteren. De etappe over 200 kilometer van Murcia naar Caravaca de la Cruz brengt de renners in de heuvelachtige landschap rondom Murcia. Onderweg moet de Collado Bermejo beklommen worden; een klim van eerste categorie met een lengte van 17 kilometer en een gemiddeld stijgingspercentage van 5,3 %. Na 125 kilometer passeert het peloton voor het eerst de finishlijn, waarna er nog een rondje van 75 kilometer door de heuvels volgt met als uitschieter de Campo de San Juan (tweede categorie). De top van de Campo de San Juan ligt op vijftig kilometer van de streep, dus de kans dat er echte strijd onder de favorieten komt is klein. De laatste vijftig kilometer zgaan voor een groot deel in dalende lijn, maar de finish daarentegen loopt weer omhoog.
Profiel

Favorieten
De etappe van morgen kan beschouwd worden als een heuvelachtige etappe met twee serieuze beklimmingen. Degene die mee wil zitten in de ontsnapping van de dag moet toch wel klimmersbenen hebben om de etappe te overleven. Daarnaast is de kans groot dat er niet in het peloton gereden gaat worden voor een massasprint omdat het voor de meeste sprinters toch wel te zwaar is.

Daniel Martin is wel iemand die morgen mee kan zitten. De Ier rijdt tot nu toe een redelijke Vuelta, maar staat inmiddels wel op meer dan zestien minuten van Alejandro Valverde. Hij kan redelijk goed klimmen en is dus zeker een kanshebber voor morgen. De Nederlandse ploegen Vacansoleil en Rabobank willen vast en zeker meezitten wanneer een grote groep wegrijdt. Bij Vacansoleil lijkt Matteo Carrara de aangewezen man. De Italiaan heeft al een redelijke achterstand in het klassement maar gaat tot nu toe goed mee in de bergen.

Pieter Weening wil morgen vast en zeker mee zitten met de ontsnapping van de dag. De Fries staat derde in het bergklassement en als hij als eerste boven komt op de twee cols van de dag dan staat hij bovenaan. Lars Boom zou eventueel ook nog mee kunnen zitten, hij bewees bij de jeugd al dat hij goed bergop kan. Natuurlijk willen de Spaanse teams ook meezitten. Eduard Vorganov, David Carcia en David Herrero misschien wel namens Xacobeo en Sergio Domínguez en Javier Benitez allicht namens Contentpolis.

Mijn favorieten
**** Daniel Martin
*** Pieter Weening, Matteo Carrara
** Eduard Vorganov, David Garcia, Javier Benitez
* Lars Boom, Sergio Dominguez, Christiaan Knees, Amets Txurruka

RIDE Magazine