Voigt: “We moeten het WK boycotten”
woensdag 23 februari 2011 om 09:11

Voigt: “We moeten het WK boycotten”

De Duitser Jens Voigt roept zijn collega-wielrenners op om het wereldkampioenschap te boycotten indien de UCI geen oortjes toestaat. Aan sporten.dk2 meldde de renner van Leopard – Trek: “Als niemand wil luisteren, dan moeten we het ze op zo’n manier laten voelen, dat ze het de volgende keer op een andere manier zullen doen.”

De Duitser vindt dat het zonder communicatie tussen wielrenners en ploegleider te gevaarlijk is: “Als er één enkel ongeluk gebeurt, dan is de betaalde prijs al veel te hoog voor iets dat de sport zogenaamd aantrekkelijk moet maken.” Zijn visie: “Ik heb liever een saaie wedstrijd, waarin iedereen blij en in leven is en waarin iedereen thuis kan komen en kan zeggen, ‘Hallo pap en mam, ik leef nog!'”.

In 2011 is het in alle races van 1.HC/2.HC en lager verboden om oortjes te gebruiken. Al eerder dit jaar kwamen renners in opstand tegen dit verbod van de UCI. Voigt staat al langer bekend als fervent tegenstander van het afschaffen van de oortjes. Toen de discussie anderhalf jaar geleden op gang kwam was zijn reactie: “Straks knippen ze de remkabels nog door”.

RIDE Magazine
RIDE Magazine