‘Vlaanderen en Roubaix worden obsessie voor Van Aert, die gaat fouten maken door druk’
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 1 januari 2025 om 21:00

‘Vlaanderen en Roubaix worden obsessie voor Van Aert, die gaat fouten maken door druk’

Video Wout van Aert rijdt deze winter een beperkt crossprogramma. Het veldrijden wordt vooral gezien als training richting het voorjaar, waar hij weer mikt op succes in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. In de WielerFlits Podcast werden vraagtekens gezet bij die aanpak.

“Ik was enorm teleurgesteld toen ik hoorde dat Wout van Aert het WK veldrijden niet gaat doen”, zegt WielerFlits-verslaggever Raymond Kerckhoffs. “Weer omdat het niet in de focus past richting de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Dat begint zo’n obsessie voor die jongen te worden, waardoor ik denk dat hij die wedstrijden dadelijk nooit gaat winnen, omdat hij er teveel mee bezig is. Dat vind ik zonde.”

Michel Cornelisse, ploegleider bij Fenix-Deceuninck en te gast in de WielerFlits Podcast, begrijpt ook niet waarom Van Aert het WK veldrijden overslaat. “Die ene dag het WK rijden, wat toch superbelangrijk is voor Wout, dat gaat toch het voorjaar niet dwarszitten?”, zegt Cornelisse.

Mentale aspect
Kerckhoffs is het daar mee eens. “Nee, ik denk juist dat hij daar vertrouwen uit kan winnen. Ze zijn daar zo met training bezig, terwijl het mentale aspect volgens mij nog altijd het allerbelangrijkste is. Ik hoop een hele goede Van Aert te zien, zodat we een duel gaan krijgen met Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Maar ik heb er een beetje vrees voor bij Van Aert.”

Vanaf 1.04.00 tot 1.07.30 minuut gaat het over Wout van Aert en zijn komende wielerplannen. 

WielerFlits-hoofdredacteur Maxim Horssels werpt tegen dat Van Aert misschien wel helemaal geen zin heeft om naar het WK te gaan. “Van der Poel gaat daar voor een record naartoe. Dan ga je wel weer een dag naar Noord-Frankrijk en kom je mogelijk terug met wéér een tweede plaats. En dat mag je dat wéér uitleggen.”

Tijd tikt
Danny Nelissen, net als Cornelisse te gast in de podcast, voegt daaraan toe dat het belang van de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix nou eenmaal veel groter zijn voor de renner van Visma | Lease a Bike. “Als je naar zijn carrière kijkt, wat wil je nog winnen als Van Aert? Dat zijn toch die koersen waar hij zich op focust? Dan moet je daar ook voor de volle honderd procent voor gaan.”

“Ik denk dat hij wel een goede beslissing neemt. Je moet op zo’n WK ook in topvorm zijn, als je Mathieu wilt kloppen. Bovendien tikt de tijd voor Vlaanderen en Roubaix ook. De druk is hoog, maar die is niet te verlagen. Ook niet als je wereldkampioen veldrijden wordt.”

RIDE Magazine
30 Reacties
31-12-2024 11:26
Vertrouwen winnen door weer tweede te worden op een WK veldrijden (dat globaal gezien niet zoveel voorstelt) nadat hij zich er specifiek heeft op moeten voorbereiden, speciale redenatie. Ik vind wel dat hij bijvoorbeeld MSR best niet skipt ook al heeft hij die gewonnen, puur omdat dat een monument is dus als je dat nog eens wint is het voorjaar per definitie al geslaagd en moet je niet met een karrevracht aan druk beginnen aan de RVV. In MSR geef ik hem overigens ook meer kans dan op het WK veldrijden, op de weg is het ook moeilijk om mvdp te verslaan maar in het veld is dat door het technische aspect (en omdat daar explosiviteit nog meer doorweegt) voor wva al extreem moeilijk.
    31-12-2024 16:28
    Eens dat MSR rijden qua druk mentaal gezien best een goede optie kan zijn. Ik weet alleen niet of als ze trainingsschema daaormheen aanpassen welk mogelijk nadeel dat kan hebben voor RvV en PR. Overigens hoop ik daar Van Aert en Visma wat meer bevrijd en agressief rond zien te rijden zoals in de Vuelta, Kuurne, de Omloop ipv dan enkel met de hyperfocus op Van der Poel en Pogacar.
    01-01-2025 09:50
    Elfstedentocht stelt globaal ook niet zo veel voor, maar volgens mij doe je als winnaar in eigen land niet onder voor een wk voetbal winnaar. Wk cross is natuurlijk wel een behoorlijk ding in Vlaanderen, al zitten RVV en PR daar misschien wel iets boven. En die laatsten heeft ie niet gewonnen. Ik denk dat de keuze dit jaar ook makkelijker is doordat hij met die val zat. Daarnaast krijgt hij gewoonlijk klop van Mathieu, wat de keuze om er niet vol voor te gaan makkelijker maakt. Hoop wel dat ze er beiden ooit weer eens goed voor gaan, 2 seizoenen geleden hadden we echt pracht crossen rond de Kerst, en ik geloof dat het uiteindelijk 6-5 voor Wout werd, al kan daar het WK nog in missen.
    01-01-2025 23:01
    MSR zou hij nooit moeten overslaan. Daar heeft hij een grote kans en dat lijkt mij relatief ook een makkelijke koers. Dat is tot de laatste 45 kilometer een prima trainingsrit. En hij moet gokken op een sprint dus hoeft daar echt niet naar toe te pieken. En als je weet te winnen is het seizoen al geslaagd.
31-12-2024 22:39
Van Aert en visma weten dondersgoed dat Van Aert nul kans maakt in Vlaanderen zolang Pogi start en het parcours niet verandert. Het zal vooral zijn met het oog op roubaix
    01-01-2025 01:11
    Tja en dan stuit ie nog steeds op vdp, Philipsen, Pedersen en nog wat onedayfly’s. Roubaix moet alles goed vallen, geen pech en gebruik van een nummerieke meerderheid o
    01-01-2025 01:12
    Om enige kans te maken (wilde ik nog tikken)
    01-01-2025 09:14
    In PR moet hij gewoon relatief weinig pech kennen, dat is nu eens een koers waarin niet alles perfect moet lopen voor wva om te kunnen winnen, Philipsen en Pedersen lossen gewoon als mvdp en wva doortrekken op een zware strook en in een sprint met mvdp zijn de kansen gelijk tenzij hij zich weer laat ringeloren. Akkoord dat zijn kansen in de RVV vrij klein zijn maar als pogacar en mvdp een steek laten vallen is wva de volgende in rang (of denken jullie nu echt dat een Pedersen gelijkwaardig is als ze samen aan de voet van pakweg de koppenberg komen, vanuit de groep der favorieten heeft een Pedersen pas geen kans, wout nog een waterkans).
02-01-2025 09:07
Wout wint just niks.
31-12-2024 13:46
Begint een obsessie te worden?? Dat is het al 3 of 4 jaar en het einde is nog niet in zicht. Allemaal Roger de Vlaeminck zijn schuld. Die heeft hem sinds Van Aert op de weg ging rijden op voorhand al 7 of 8 dubbels aangepraat.
    02-01-2025 08:08
    Zoals de renners zelf primair stellen. Het is meer een obsessie vd media net zoals MvdP van ze ook voor Lombardije moet gaan.
    Team VisLab maakt er een doel van omdat ze die nog niet in de prijzenkast hebben en Wout wil ook graag maar hoeft zich verder de kop niet gek te laten maken.

    Hij heeft al eens de andere kant gezien vd medaille. Met zijn been in de tijdrit destijds zeer lange revalidatie. Dit jaar de klap in DDV en later weer Spanje. Die beseft ook, ik doe mijn stinkende best en dat is het wat het is.
    Hij moet ook de druk zelf deels managen en dat kan hij ook.
01-01-2025 09:19
Waarom is die Danny Nelissen te gast eigenlijk? Boycotten die volgevreten vrouwonvriendelijke mafkees.
    01-01-2025 10:36
    Terechte vraag. Ik ben tegen cancellen maar ik denk dat wielerflits inmiddels beter kan. Voegt weinig toe deze man.
    01-01-2025 22:37
    Ik heb me ook afgevraagd waarom Nelissen zonder meer, zonder ook maar enige uitleg gewoon zijn ding mag doen. WF zou er beter aan doen eens een vrouwelijke redacteur in dienst te nemen.
    02-01-2025 08:11
    Ga weg joh met je popie Jopie deugerij.

    Hij zal zeker eea gezegd hebben, niet kies wellicht maar Marijn de Vries is echt niet van suiker en van gisteren. Die had alleen en vooral aandacht nodig voor haar verdienmodel. Anders had ze het ook anders aan kunnen pakken.
02-01-2025 06:40
RvV is gewoon niet te winnen met Pogacar en vd Poel.
01-01-2025 05:22
Wout weet ook wel dat druk niet bestaat. Je kunt het niet vastpakken. Het is een verzinsel van journalisten en ploegbazen voor tussen de oren.
Maar Wout is financieel al lang binnen. Dus hoeft zich niet druk te maken of hij morgen zijn boodschappen kan betalen. Hij is zo goed, dat hij zich geen zorgen hoeft te maken of hij een nieuw contract krijgt.
Hij heeft een palmares waar je u tegen zegt en die 2 of 3 koersen maken of breken dat niet. Kan dus gewoon de ideale voorbereiding kiezen en onbevangen lekker die koersen rijden. Resultaat maakt niet uit.
    01-01-2025 06:03
    Nee hoor er is geen druk. Helemaal niet. Dat hebben we gezien met z’n “ ik moet just niks!”
    Resultaat maakt niet uit. Yeah right. Dat geloof je toch zelf niet echt?
    01-01-2025 07:55
    Wat een onzin, dan snap je er echt helemaal niks van.
    01-01-2025 15:55
    Wout heeft t wel begrepen: Hij moet just niks. Hij pakt sowieso toch wel resultaten. En de factor geluk komt ook wel weer.
    01-01-2025 16:58
    Ze rijden geen toertochten Blackcanyon. Daarom is het wel degelijk heel belangrijk om grote koersen te winnen. Helemaal als je ze nog niet gewonnen hebt..
    01-01-2025 17:26
    En die wint hij ook. 2024 was pechjaar, maar kijk maar eens naar zijn palmares.
    Waarschijnlijk de enige crosser die in de Tour op de Ventoux won, maar ook in sprints. Er zijn er die minder winnen.
    01-01-2025 17:30
    Vandaar dat Wout alles in het teken stelt om Vlaanderen en Roubaix te winnen. Wout moét de komende jaren deze koersen winnen.
    01-01-2025 21:55
    @Blackcanyon: mooi ja, een crosser die die etappes wint, heerlijke momenten, maar helaas niet voor de eeuwigheid. En eergierig als hij is zal hij het ontbreken van een RVV, PR, WK of OS sowieso als een gemis zien.
    02-01-2025 08:19
    Doelen stellen is niet perse druk ervaren zoals het hier werd gesteld in de podcast.
    Verder is hij ondertussen volwassen genoeg het als MvdP om zelf daar een weg in te vinden en mee om te gaan.
    Al het andere komt vd media en dwaze supporters en WF reaguurders, daar hebben ze gelukkig kak aan.

    Hij moet just niks omdat hij weerwoord durft geven aan dat gezeik van buitenaf. De doet wa ge kunt en daarmee ist af. Ook al wil elke renner meer op zijn palmares, elke sporter.

    Sterker voor de echte kenners en in de pro wereld zelf is hij al een hele grote en al vaak laten zien wat een beest hij is. Dat niet altijd de uitslagen exact matchen weten alle renners.
    Hooguit is de stelling dat het zonder is wanneer hij als Belg en groot coureur die prijzen niet haalt maar is er geen mindere renner om. Amai, dat laatste is mogelijk te moeilijk voor nogal wat hardcore bengels hier.
02-01-2025 00:19
Alhoewel ik ook wel weet dat het niet zo werkt ben ik het wel eens met @blackcanyon. Druk is een raadgever die niet mee maar wel tegenwerkt. Gezonde druk is wat anders maar daarvan is hier geen sprake. Waar hij start zal hij moeten winnen, weer een tweede plek is gelijk aan niks. Ga er dan maar aan staan, ik wens hem veel succes.
    02-01-2025 04:51
    Zoals al in de media aangegeven door Jan Boven hebben ze een plan gemaakt en wijken ze daar niet vanaf. Ze laten het WK schieten. En Wout weet dat op de dag na de RvV en op de dag na PR de zon weer gewoon opgaat.
    Je kunt je in je hoofd natuurlijk helemaal gek maken dat er gewonnen moet worden, maar dat helpt niet en het is allemaal maar relatief.
    02-01-2025 09:59
    Hebben we in de E3 en DDV van 2024, geen staaltjes gezien van wat druk
    of een enorme bewijsdrang met Wout deed terwijl hij duidelijk een zeer goed vormpeil had?

    Ook al probeert men de schijn op te houden dat Wout zichzelf geen druk oplegt voor
    zijn droomkoersen, dan vergeet men blijkbaar dat Visma LaB haast fanatiek is in het
    behalen van hun doelstellingen.......en na de zege's in grote rondes stonden de RVV en PR,
    volgens Plugge & Co, de afgelopen 6 jaren, zeer hoog op hun lijstje, met Wout die hun
    deze gegeerde zege's moést bezorgen.
02-01-2025 10:41
Bij Visma denken ze dat ze God zijn. De carrière van Wout lijdt dar sterk onder. Jammer voor die jongen.
01-01-2025 22:41
Die druk gaat echt niet weg door een WK te rijden. Of en hoe van Aert met die druk omgaat is aan hem en de ploeg, als hij daar last van zou hebben is er toch tegenwoordig genoeg begeleiding. En die druk wordt toch vooral opgelegd vanuit de media, door artikelen als deze. Dat van Aert wil winnen lijkt me duidelijk, de man is topsporter en heeft al meermaals bewezen dat hij kan winnen. Maar het is ook een pro die volgens mij donders goed weet waarmee hij bezig is. Maar goed de verhaaltjes moeten verteld.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine