Visma | Lease a Bike rekent ook op Matteo Jorgenson in strijd om eindzege Parijs-Nice
Heden ten dage is het wielerseizoen al zo’n twee maanden onderweg, als Parijs-Nice zich aandient. Dat neemt echter niet weg dat de ‘Koers naar de Zon’ nog altijd een van de eerste grote wielerafspraken van het jaar is. Visma | Lease a Bike heeft met Jonas Vingegaard de topfavoriet in de gelederen, maar de ploeg heeft nog een troefkaart om uit te spelen.
Met Matteo Jorgenson staat immers ook de titelverdediger aan de start van de Franse rittenkoers. De Amerikaan rekende vorig jaar af met niemand minder dan Remco Evenepoel. Kan hij dit jaar weer meespelen om de eindoverwinning? Aan zijn voorbereiding richting Parijs-Nice zal het in ieder geval niet liggen. “Ik heb vertrouwen opgedaan in het Vlaamse Openingsweekend”, zegt Jorgenson op de website van zijn ploeg.
“Mijn aanpak en programma zijn identiek aan die van vorig jaar. Net als vorig seizoen trek ik met een prima vorm naar Parijs-Nice. Dit is altijd een van de hoogtepunten in het seizoen. Parijs-Nice hoort zeker en vast tot mijn lievelingskoersen op de kalender. Het wordt speciaal dat ik met rugnummer één zal starten.”
“We kunnen rekenen op een sterke selectie. Daarnaast kijk ik er enorm naar uit om opnieuw met Jonas te koersen. We kunnen het goed vinden met elkaar en we hebben al bewezen een goede connectie te hebben”, gaat Jorgenson in op de samenwerking met zijn Deense ploegmaat. “We kunnen zeker een gooi doen naar een nieuwe eindzege in Nice.”

Jorgenson was vorig jaar nog de sterkste in Parijs-Nice – foto: Cor Vos
Twee kopmannen
Ploegleider Grischa Niermann is ook zeer enthousiast. “Jonas heeft in Algarve laten zien dat hij in orde is. Ook Matteo liet in de Vlaamse Openingsklassiekers zien dat hij zich goed voelt. Het is mooi dat we in Parijs-Nice kunnen starten met twee kopmannen van dat kaliber. Het spreekt dan ook voor zich dat we voor het hoogst haalbare zullen gaan.”
“Jonas en Matteo zullen ondersteund worden door sterke ploeggenoten, die zowel op het vlakke als in de bergen van grote waarde zullen zijn. Het wordt onder anderen uitkijken naar Victor Campenaerts en Axel Zingle, twee nieuwe gezichten binnen de ploeg. Ook de ploegentijdrit op dag drie is iets waar we willen scoren. We hebben in het verleden al getoond dat een ploegentijdrit ons ligt. We zullen de week met een open vizier aanvatten.”
Selectie Team Visma | Lease a Bike in Paris-Nice 2025

Maar een ploegentijdrit in een kleine ronde slaat wat mij betreft nergens op, gewoon alleen in de grote rondes en zoals eerst op het wk.