Visma | Lease a Bike krijgt tien dagen de tijd om zaken om te draaien
Jonas Vingegaard, op de flanken van de Col du Galibier - foto: Cor Vos
Maxim Horssels
woensdag 3 juli 2024 om 11:57

Visma | Lease a Bike krijgt tien dagen de tijd om zaken om te draaien

Interview Na vier etappes in Tour de France 2024 kijkt Jonas Vingegaard tegen een achterstand aan van vijftig seconden in het algemeen klassement. In de rit over de Galibier hield de Deen bergop de schade beperkt. Wel werd duidelijk dat zijn ploeg Visma | Lease a Bike het moeilijk had.

Slechts acht seconden. Op de top van de Galibier verloor Vingegaard zijn grote concurrent Tadej Pogacar niet uit het oog. In de laatste kilometer was het buigen, maar niet barsten. In de bijna twintig kilometer lange afdaling wist Pogacar dat gat met bijna een halve minuut verder uit te diepen.

Hoe hij dat kon doen? Niet door grotere risico’s te nemen of een betere daaltechniek, verzekert Visma | Lease a Bike-ploegleider Arthur van Dongen. “Dat komt door een behoorlijk gewichtsverschil tussen Vingegaard en Pogacar. Ook is Pogacar net wat explosiever. Na een scherpe haarspeldbocht kan hij direct bam, vol accelereren. Mathieu van der Poel kan dat ook. Vingegaard verliest het daar. Zo simpel is het.”

Ondanks het tijdverlies en een voorlopig derde plek in het algemeen klassement blijft de ploeg vertrouwen uitstralen. Geschrokken van het tijdverlies zijn ze niet. Hoofdploegleider Grischa Niermann liet doorschemeren dat ze rekening hielden met een groter verschil.

De rollen zijn omgedraaid
De eerste bergetappe bevestigde wat velen al dachten. UAE Emirates is op dit moment veruit de sterkste ploeg. Bergop is tegen hun overmacht en overtal weinig in te brengen. Ook niet door de renners van Visma | Lease a Bike, die dat de laatste twee edities wel konden.

Het maakte dat op de flanken van de Galibier de gevolgen van de vele tegenslagen dit seizoen niet te missen waren. “Sepp Kuss had altijd bij die laatste acht renners gereden. Die missen we natuurlijk. En hij is onvervangbaar”, aldus Van Dongen.

UAE Emirates deelde de lakens uit in de eerste bergetappe van deze Tour – foto: Cor Vos

Ook Steven Kruijswijk en Dylan van Baarle, beiden uitgevallen in het Critérium du Dauphiné, stonden op de planning om de Tour te rijden. In de bergen waren zij voorzien als steunpilaar voor hun Deense kopman. Hun vervangers zijn niet ongeschonden uit het openingsweekend gekomen. Wilco Kelderman rijdt sinds de eerste rit met grote pleisters op zijn schouder, arm en knie door een val. Ook Wout van Aert en Matteo Jorgenson lagen op de grond toen de Tour nog in Italië was.

Door het moordende tempo in de openingsfase van de Galibier-rit moest Van Aert al snel lossen. Zijn poging om de vroege vlucht te halen moest hij daarmee bekopen. Voorafgaand aan de Tour liet de Belgische vedette weten graag belangrijk te willen zijn op sleutelmomenten, maar ook nog nooit met zo’n slechte voorbereiding aan de Tour te zijn begonnen.

Twee dagen na zijn valpartij kende Jorgenson naar eigen zeggen ‘gewoon’ een slechte dag. De Amerikaan bleef het langst bij Vingegaard, maar toen UAE om beurten op kop ging sleuren met João Almeida, Adam Yates en Juan Ayuso moest hij het hoofd buigen. En datzelfde gebeurde eerder al, logischerwijs, met Jan Tratnik en Tiesj Benoot.

Vingegaard kreeg een eerste tik te verwerken, maar beperkte wel de schade – foto: Cor Vos

Kansen creëren op ander terrein
De eerstvolgende grote bergrit volgt pas in rit veertien van Pau naar de top van de Pla d’Adet. Dat betekent dat Visma | Lease a Bike tien dagen de tijd krijgt om orde op zaken te stellen. Met een tijdrit, de graveletappe rondom Troyes en mogelijke waaiers richting Saint-Amand-Montrond, moet Visma | Lease a Bike daar druk zetten op het supersterke klimmerscollectief van UAE Emirates. Alleen op die manier kunnen ze de zaken omdraaien, voordat de Tour de Pyreneeën bereikt.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
16 Reacties
03-07-2024 12:01
Bergopo kan Visma pontificaal fluiten naar UAE ook maar iets van onder druk zetten en dus zullen ze het op ander terrein moeten zoeken met de niet onaanwezige kans dat ze daar vol in het mes lopen. Neuh, ik zou superverdedigend rijden en koste wat kost Vingegaard op het wiel van Pogacar geparkeerd houden, die beste kerel is nog min of meer herstellende naar zijn beste vorm, dan jaag je hem liever niet over de kop.
    03-07-2024 12:11
    Je moet die UAE-boys juist uitputten, lijkt me, zeker op terrein dat ze minder ligt.
    03-07-2024 12:37
    Op welke terreinen zou dat moeten zijn?
    03-07-2024 13:29
    UAE (en Pogacar) kennende zullen ze door hun dadendrang zichzelf uitputten
    03-07-2024 15:49
    Pogacar lijkt voorlopig zuiniger te rijden dan de afgelopen jaren. Zat gisteren bv veel verder naar achteren in het buik van het peloton.
    03-07-2024 16:00
    Van Aert zou met Vingard in het wiel misschien wat in de gravel rit kunnen doen
03-07-2024 12:07
Wat ik wel grappig vind is dat Visma lease a bike eerst stelde we zien wel hoe goed Vingegaard is want we weten het niet. En nu na 2 tests/bergetappes weten ze ineens dat Vingegaard wel heel goed is.
Oftewel ze wisten het allang dat Vingegaard gewoon top is, maar ze gebruiken een beetje excuses.
Heeft iemand al meer kennis van vermogens? Want ik vernam ergens dat Vingegaard betere waardes reed dan vorig jaar? Misschien mensen die dat kunnen verifiëren? Ik zou het iig wel knap vinden dat hij 2 maanden terug nog in het ziekenhuis lag met van alles en nog wat, en dat hij nu betere waardes rijdt dan ooit te voren als dat zo is, dus graag iemand met kennis over vermogens?
    03-07-2024 12:58
    Ik vraag me ook af wat ze zelf met al die data doen? Nu zelfs een "data bus" in de Tour. Maar nog weten ze het eigenlijk niet. Of zo doen ze het overkomen
    03-07-2024 15:46
    Als ze weten dat Vingegaard slecht is, zullen ze het niet zeggen. Al het andere zijn (zeker dit jaar) momentopnamen met een onzekerheid hoe hij zich ontwikkelt. Daar lijkt mij niets vreemds aan en is precies wat ze telkens zeggen. Ze denken/hopen dat hij kan verbetren, maar zeker weten doen ze het niet en dat is niet met data op te lossen.
03-07-2024 12:56
Visma zal het (opnieuw) tactisch moeten uitspelen. Daarin zijn ze onovertroffen.

Vorig jaar op weg naar de La Loze hadden ze Kelderman en Benoot vooruit. Op de Tourmalet hadden ze Van Aert vooruit en ook op weg naar de Granon hadden ze een pion vooruit (en een staaltje blufpoker van Roglic)

Vorig jaar was UAE qua klimmen al zeker niet de mindere. Als je de rit over de Joux Plane bekijkt zag je Vingegaard al vrij snel alleen met Kuss zitten waar UAE o.a. Majka nog had.

Dat ze bergop dominant zijn is leuk, maar je zult ze tactisch moeten kraken. En daar is UAE tot nog toe nooit heel sterk in gebleken. Krijg je nog dat Ayuso vooral de bv Ayuso erg belangrijk vindt en dat lekker kan gaan knetteren met Almeida. Alle voer voor een koningsdrama.
    03-07-2024 13:35
    Toch is Pogacar de enige de laatste jaren die de Tour zonder ploeg kon winnen, gewoon door te profiteren van het werk van het tactisch ongeëvenaarde Visma en toeslaan in de laatste tijdrit...
    03-07-2024 15:48
    En daarna heeft VLab al drie jaar achtereen laten zien dat ze tactisch gezien beter waren dan UAE en dat ze duidelijk hadden geleerd.
03-07-2024 13:12
Zo zie je maar. Dé ideale voorbereiding op de Tour de France is wekenlang in je bed liggen. Enkel bij Visma weten ze dat. Terwijl de tegenstanders meer vermoeid raken naarmate de Tour vordert, wordt Vingegaard steeds frisser. Wacht nog enkele dagen en hij lost zonder handen Pogacar bergop!
03-07-2024 13:02
WF denkt dat Visma tot de Pyreneeën de tijd heeft om het om te laten draaien. Dat is een vergissing. Woensdag 10 juli, dat is over 7 dagen, is er een 211 km lange etappe naar Le Lioran. Daar zal in die 11e etappe al minstens een signaal moeten zijn dat je de vorm van Vingegaard en van heel Visma omhoog kan krikken. Zo niet krijg je die dag een nieuwe tik die wel eens flink kan zijn vanwege de 211 km, de pittige finale en het feit dat je in de Franse bakoven rijdt.

Ik geloof nog in Vingegaard, zeker, maar dan moet hij op Le Lioran al herstel laten zien en met Pogaçar omhoog kunnen…Als Visma en Vingegaard het hier niet laten zien zullen ze het ook niet in de Pyreneeën laten zien. De laatste 3 dagen zijn zwaar maar wel heel kort en explosief…..Dán geloof ik het niet meer qua totale ombuiging…moet dus eerder komen
03-07-2024 13:10
Waaiers zou een optie kunnen zijn in rit 10. Daarvoor heb je wel wat mazzel met de omstandigheden nodig en een onoplettende concurrent. Ben bang dat ze zich moeten neerleggen bij plek 2 dit jaar.
03-07-2024 14:18
Welke etappes lenen zich nog wellicht voor waaiers? Etappe 10 wellicht? Of de etappe naar Nimes (uit mijn herinnering kan het ten zuiden van Nimes weleens goed waaien)?

Reacties zijn gesloten.